Hotel Milla Montis. Tyrolska idylla

Tyrolski hotel Milla Montis, który zaprojektowała pracownia Peter Pichler Architecture stanowi współczesną interpretację klasycznej, drewnianej stodoły z odniesieniami do regionalnych motywów Doliny Pustertal.

Milla Montis – tyrolski hotel o niezwykłej architekturze

Znajdujący się w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzano, hotel Milla Montis składa się z czterech połączonych ze sobą brył oraz 30 pokoi, od dwuosobowych po duże apartamenty z prywatnymi saunami. Wiele z nich ma dostęp do prywatnego balkonu, obramowanego charakterystycznymi wycięciami w fasadzie, które naśladują kształty narzędzi używanych przez miejscowych rolników. Z okien pokojów, jak również z baru, spa i restauracji rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Dolomitów.

– W Peter Pichler Architecture zawsze staramy się podkreślać lokalny kontekst, tradycje i charakterystyczne elementy – wyjaśnia założyciel pracowni.

Architekturę hotelu i jego wnętrze spaja fasada, do której budowy wykorzystano drewno – czarny modrzew na elewacji i jasny jesion wewnątrz. Prawie wszystkie meble wykonano na zamówienie, z wyjątkiem kilku klasycznych tyrolskich rzeźbionych krzeseł, które można znaleźć w niektórych pokojach hotelowych.

Wynajęcie pokoju na dobę (minimum dwie) wynosi od 150 euro od osoby.

Więcej na: www.peterpichler.eu

www.hotel-milla-montis.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Widok w cenie

Widok w cenie

Blevio | 4 października 2022

Nad słynnym włoskim jeziorem stoi zabytkowy hotel niczym z „Domu Gucci”

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Londyn | 18 sierpnia 2022

Zaglądamy do Buckle Street Studios od pracowni Grzywiński+Pons

Luksus w wydaniu zen

Luksus w wydaniu zen

Chengdu | 13 kwietnia 2022

Chwila odpoczynku w dobrym stylu. Tak prezentuje się Buda Hotel w Chengdu!