Hipnotyczne mandale

warszawa | JAN SZADKOWSKI

21 czerwca 2014 | Sztuka | Wydarzenia |

W czwartek 26 czerwca Sarna Ewelina Puścizna otwiera wystawę swoich prac malarskich w przestrzeni studia wnętrzarskiego SH przy Wilczej 44 w Warszawie. Artystka zaprezentuje zbiór prac z ostatnich trzech lat – malowanych techniką gwaszu przestrzennych brył, portretów kamieni. Wystawa „Bez Tytułu” potrwa do 20 lipca.

Sarna w swych pracach eksploruje formalną formę diamentu. Zachwyca się jej różnorodnością w jednorodności. Odkrywa wciąż od nowa tę precyzyjną anatomię minerału. Tworzy hipnotyczne mandale o krystalicznej strukturze, których kolory mienią się jak w kalejdoskopie. Autorka wciąga nas w stan medytacyjny wychodzący daleko poza kontemplację li i jedynie kształtów i barw.

Sarna Puścizna (ur. w 1981) to malarka, absolwentka zakopiańskiej PLSP, studiowała rzeźbę na gdańskiej ASP. Autorka scenografii teatralnych i producent w piśmie „Machina”. Maluje farbami wodnymi z domieszką kredy, czyli tzw. techniką gwaszu.

SH Studio przy Wilczej 44 w Warszawie to pracownia architektury wnętrz, której misja łączy design i sztukę we wnętrzach. Na co dzień studio wnętrzarskie czasowo staje się przestrzenią wystawową dla sztuki; zaprasza artystów, których twórczość wnosi ciekawe wartości dekoracyjne do projektowanych przez SH wnętrz. Wśród zapraszanych autorów dominują postaci debiutujące na polskim rynku sztuki. Tym samym studio chce kreować popyt na młodą, niezależną polską sztukę współczesną.

Wernisaż: 26 czerwca godz. 20.00. Więcej na: www.sh-studio.pl

Powiązane artykuły: