Harmonijne połączenie chińskiego art deco z europejskim designem

Louvre Hotels wprowadza do Europy nowy brand – Metropolo. Pierwszy hotel chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend. Tym razem, architekci zdecydowali się na realizację inspirowaną chińskim stylem art deco.

Wnętrze hotelu Metropolo w Krakowie zaskakuje elegancją i harmonijnym połączeniem chińskiego art deco z europejskim designem. To miejsce to mieszanka kultur, innowacyjne spojrzenie na części wspólne i wyważony eklektyzm. – Nieco egzotyczna estetyka chińskiego art deco przenika się tu z europejskim wzornictwem w sposób naturalny i niewymuszony. Głównym akcentem dekoracyjnym są tu pozłacane klatki. Charakteru dodają eleganckie meble i oświetlenie oraz detale – chińska mozaika, lustra czy ozdobny żyrandol. Harmonijna przestrzeń pozwoli odnaleźć klucz do równowagi, nawet w samym sercu miasta – wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

Strefy wspólne zaaranżowano w taki sposób, by sprzyjały nawiązywaniu kontaktów – duże stoły oraz komfortowe krzesła zachęcają do wspólnego celebrowania posiłków. Zadbano także o strefy przeznaczone do prywatnych rozmów. W tym celu powstały odseparowane wnęki, w których będzie można spotkać się przy filiżance herbaty. Nie zabrakło również ogólnodostępnej strefy przeznaczonej do pracy.

Inwestorowi zależało na tym, by hotel stał się przestrzenią dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Ludzi, którzy wymagają czegoś więcej niż zwykłego miejsca, w którym zatrzymają się w podróży. Realizacja miała odpowiadać na oczekiwania najbardziej wymagających gości i odzwierciedlać hasło: „Do – dare – dream” („Działaj, odważ się, marz”). – W hołdzie chińskim wartościom harmonii i przyjemności, Metropolo łączy bez kompromisów to, co najlepsze z dwóch kultur hotelowych: zamiłowanie do innowacji, kunszt i dbałość o szczegóły – wyjaśnia Adam Konieczny, dyrektor ds. rozwoju sieci Louvre Hotels Group.

Więcej na: www.tremend.pl

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: