A1. Graficzne w formie

Katowice | Marcin Mońka

21 grudnia 2014 | Design | Rzeczy |

Dostosowanie do preferencji użytkowników, sięgnięcie do zanikających rzemiosł – nowa śląska marka Latko & Smolarczyk chce nas przekonać, że wartość dobrych projektów tkwi w ich lokalności.

Twórcy studia to projektanci związani ze Śląskiem: Michał Latko, Łukasz Smolarczyk i Marcin Maciejewski. Ich pierwszym wspólnym obiektem pod nowym szyldem jest krzesło A1. Jest graficzne w formie. Elastyczna i wytrzymała struktura ma zapewnić jak największy komfort użytkowania. Projektanci nie sięgają po skomplikowane technologie w procesie produkcji, interesuje ich bardziej możliwość zastosowania dostępnych materiałów, jak drewno, stopy metali czy skóry. A także wykorzystanie potencjału rzemieślniczych tradycji regionów. – Motorem napędzającym projekt jest możliwość tworzenia dopasowujących się, dostarczających nowoczesnych i wychodzących naprzeciw trendom rozwiązań życia codziennego. Konsumenci odnajdują autentyczność i ekologię głównie w produktach lokalnych – materialnych, dostępnych i widocznych – przyznają twórcy.

Krzesło było prezentowane m.in. w czasie Łódź Design Festiwalu, biorąc udział w konkursie „make me!”. Michał Latko to absolwent Akademii Sztuk pięknych w Katowicach na kierunku wzornictwo, ze specjalizacją formy przemysłowe i komunikacja wizualna oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu na kierunku design management. Łukasz Smolarczyk to absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku architektura i urbanistyka oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku projektowanie mebla oraz architektury wnętrz. Marcin Maciejewski to absolwent Wyższej Szkoły Handlowej i Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W hołdzie klasyce

W hołdzie klasyce

Kopenhaga | 17 sierpnia 2021

Pierwszy projekt krzesła duńskiej marki Vipp zadebiutował w obrotowej odsłonie

Książka zawsze pod ręką

BLACK PLANE

Paryż | 16 maja 2016

Arro Studio proponuje krzesło z półką na akcesoria.

Niczym leśni drwale

Axel

Ivrea | 14 kwietnia 2016

Funkcjonalne, bo wygodne i wykonane z solidnego jesionu