Gra w feminizm

Walka ze stereotypami, analiza ruchów kobiecych, rozrywka na wysokim poziomie, estetycznie dopracowany projekt – taka jest „1 Fala”.

XIX-wieczne masowe ruchy kobiece szybko przekształciły się w ruch społeczny walczący o równe prawa kobiet i mężczyzn. Polska projektanta proponuje grę planszową przyswajającą w atrakcyjny sposób zawiłe dzieje feminizmu.

Gabriela Fiter to absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Za projekt dwuosobowej edukacyjnej gry planszowej została wyróżniona na konkursie Make Me organizowanym przez Łódź Design Festival.

Tematyka oscyluje wokół historii walk kobiet o równouprawnienie. W głównej mierze „1 Fala”, bo tak brzmi nazwa projektu nawiązująca do pierwszej fali feminizmu, opiera się o spór emancypantek z ich przeciwnikami. Racje rozłożone są symetrycznie, bowiem autorka zadbała o to, by gracze poznali argumenty obu wojujących stron.

fala_Gabriela_Fiter_designalivemag - 3

Planszówka spełnia swoje zadanie dwojako – poprzez atrakcyjną szatę graficzną i ciekawy temat daje rozrywkę, z kolei aspekt edukacyjny nie jest nachalny. Celem projektu jest szerzenie wiedzy na temat ruchów kobiecych w ogóle, uświadomienie roli płci pięknej w społeczeństwie czy obalanie panujących stereotypów.

Więcej na: www.behance.net/gabrielafiter

fala_Gabriela_Fiter_designalivemag - 5

fala_Gabriela_Fiter_designalivemag - 4

Powiązane artykuły: