Gdańsk po raz trzeci zaprasza na About Design

Gdańsk | MAK


12 maja 2013 | Design | Ludzie | Wydarzenia |

Przez trzy dni Gdańsk będzie żyć designem. Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz – tego wszystkiego doświadczycie na targach About Design, które odbędą się od 10 do 12 maja.

Przez trzy dni Gdańsk będzie żyć designem. Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz – tego wszystkiego doświadczycie na targach About Design, które odbędą się od 10 do 12 maja.

About Design to nie tylko duża przestrzeń ekspozycyjna, na której pojawią się wystawcy z całego kraju, ale również specjalne wydarzenia towarzyszące. Zaproszenie do udziału w targach przyjęła Aleksandra Gaca, projektantka pochodząca z Polski, jednak od lat związana z Holandią, w której mieszka i pracuje. Zeszły rok dla twórczyni m.in. trójwymiarowych tekstyliów, w tym także akustycznych, powstających m.in. dla prestiżowej marki Casalis, był szczególny. Została laureatką Dutch Design Awards, najważniejszej nagrody przyznawanej w Holandii w czasie Dutch Design Week, a także otrzymała wyróżnienie Design Alive Award w kategorii Kreator. Gaca w Gdańsku pojawi się z wykładem „3D struktury na pograniczu sztuki, designu i architektury”.

Projektantka tkanin to nie jedyny gość tegorocznej edycji targów. Przybędzie na nie także Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, który weźmie udział w spotkaniu organizowanym przez naszą redakcję. Przypomnijmy, że prezydent Gdyni jest laureatem Design Alive Awards w kategorii Strateg, a w spotkanie prowadzone przez Wojciecha Trzcionkę, dyrektora wydawniczego „Design Alive”, będzie poświęcone nowoczesnemu miastu. Spotkanie odbędzie się 11 maja o godz. 15.30.

Na targach odbędzie się również debata „Dobrze zaprojektowana współpraca”, przygotowana przez Centrum Designu Gdynia. Podczas spotkania pomorscy projektanci i producenci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu wdrażania designu. Debatę poprowadzi prof. Marek Adamczewski, partner merytoryczny Centrum Designu Gdynia.

Osoby zainteresowane trendami w projektowaniu logo, znaków, identity design, information design, projektowaniu zapewne zainteresuje wykład Ady Pawlikowskiej, wykładowcy w Katedrze Grafiki Projektowej ASP w Gdańsku. Specjalny wykład na targach wygłosi również Frank Zierenberg, reprezentujący iF International Forum Design GmbH. Tytuł wykładu brzmi: „Sukces poprzez dobry dizajn na przykładzie laureatów konkursu iF design award”.

Podczas targów zaplanowano mnóstwo wydarzeń dodatkowych: seminaria, warsztaty, porady, specjalną przestrzeń dla najmłodszych a nawet pokaz mody. Ważną częścią staną się wystawy: „Last Minute” (organizator: ASP w Gdańsku), „Idea, Kreacja, Forma” (org. Katedra Grafiki Projektowej ASP w Gdańsku), Rzeczy Sprawne (org. Centrum Designu Gdynia), Design Alive Awards Exhibition and Talks on Tour, Kolektyw 21 oraz Od-Zysk Butik obywające w ramach projektu „od-ZYSK” – recycling, upcycling design (projekt Galerii BB i Fundacji „Fly with Art”).

Trzecia edycja Targów Designu i Aranżacji Wnętrz About Design odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo od 10 do 12 maja. „Design Alive” jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: www.aboutdesign.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klinika architektury

Klinika architektury

Gdańsk | 16 stycznia 2024

Odwiedzamy niezwykłą klinikę stomatologiczną projektu IFA Kamil Domachowski