Futurystyczne fantazje

Hiszpańska pracownia projektowa Nagami zadebiutowała niezwykłą kolekcją krzeseł stworzonych techniką druku 3D. Nazwa serii, „Brave New World”(„Nowy wspaniały świat”), została zaczerpnięta z największego dzieła angielskiego powieściopisarza Aldousa Huxleya.

Niezwykłe przedmioty wprowadzają nas w świat futurystycznych fantazji, którym zainspirowali się artyści tacy jak: Ross Lovegroove, Daniel Widrig i projektanci z Zaha Hadid Architects. Te niezwykłe dzieła obrazują łączność z naturą, zachwycając mnogością barw i oryginalnością formy. Bow i Rise wykonane są z polilaktydu, który otrzymuje się z odnawialnych surowców naturalnych. Z kolei Ross Lovegroove połączył zamiłowanie do botaniki i złotej proporcji z robotyką, co znajduje odzwierciedlenie w nazwie krzesła Robotica. Wydrukowano je techniką ciągłej rotacji, z odpornego na ciepło sylikonu. Wykonany z trzech kawałków polilaktydu stołek Daniela Widriga jest hołdem dla ekologii. Elegancki, czarny, ultra nowoczesny i ergonomiczny „Nowy wspaniały” pobudza wyobraźnię.

Kreatywność projektantów wytycza nowe kierunki światowego designu. Postęp technologiczny inspirowany naturą i w poszanowaniu jej wartości nadaje projektowaniu nowy format.

Więcej na: www.nagami.design

Powiązane artykuły: