Funkcjonalność z domowym charakterem. Nowe biuro Mondi Polska w Poznaniu

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, stawiająca na budowanie długotrwałych relacji, co doceniają setki klientów i kandydatów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jubileusz 10-lecia działalności spółki stał się impulsem do podjęcia odważnych decyzji – kompleksowego rebrandingu oraz zmiany biura.

Mondi Polska poszukiwało przestrzeni, która nadąży za tempem rozwoju firmy, zapewniając komfortowe warunki zarówno do pracy indywidualnej, jak i współpracy między działami. Projekt aranżacji nowego biura powierzono Agacie Nowakowskiej z Oostu.studio, a kompleksowe wyposażenie dostarczyła firma Kinnarps.

Funkcjonalne rozwiązania

Nowa siedziba odzwierciedla nowoczesny i innowacyjny charakter Mondi Polska, ale z podkreśleniem domowej atmosfery. Klientom zależało na stworzeniu przestrzeni, która zachęci pracowników do korzystania z biura, ułatwi bliską współpracę i komunikację między działami, a także zapewni warunki do pracy w skupieniu.

Zgodnie z tą koncepcją obok strefy open space przewidziano liczne sale przeznaczone do pracy indywidualnej, jak i w mniejszych zespołach. Gruntowna analiza potrzeb pracowników i możliwości dostępnej przestrzeni sprawiła, że w projekcie uwzględniono również odpowiednią akustykę oraz zmiany nasłonecznienia w różnych częściach biura w ciągu dnia.

– Głównym założeniem było stworzenie wspólnej przestrzeni, która zapewni lepszą komunikację pomiędzy pracownikami, z uwzględnieniem stref zapewniających komfortową pracę w open space – wspomina architekt Agata Nowakowska.

I dodaje: – Przestrzeń do pracy została wzbogacona o kilka miejsc sprzyjających spotkaniom nieformalnym, czy odpoczynkowi. Projekt aranżacji powierzchni biurowej z uwzględnieniem potrzeb klienta, stylu pracy oraz planów rozwojowych obejmował kompleksowy dobór mebli do biura wraz z dodatkowymi elementami wyposażenia wnętrza – oświetleniem, zasłonami i zielenią.

Mondi Polska

Jako że codzienne aktywności pracowników firmy Mondi oparte są na częstych rozmowach telefonicznych, dzięki zastosowaniu rozwiązań akustycznych, takich jak ścianki Vibe, powstała przestrzeń, która każdemu pracownikowi zapewnia komfort pracy.

Na uwagę zasługują także zrównoważone rozwiązania zastosowane w biurze firmy Mondi. Należą do nich przede wszystkim przemyślane rozwiązania aranżacyjne np. usytuowanie strefy open space, by w jak największym stopniu wykorzystać naturalne światło dzienne oraz wybór ergonomicznych mebli Kinnarps, które pozytywnie wpływają na środowisko pracy i dobrostan pracowników.

Również obecność naturalnej zieleni, w postaci ściany roślin z systemem nawadniania oraz kwietników w każdej strefie biura, poprawia jakość powietrza wewnętrznego. Pozytywnie na użytkowników przestrzeni oddziałuje także harmonijna kolorystyka w barwach ziemi. Zadbano także o filtry do wody pitnej, by ograniczyć zużycie plastiku.

Różne typy miejsc spotkań

W centralnym punkcie biura znalazła się przestronna, przeszklona kuchnia, która stanowi miejsce spotkań i integracji pracowników. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa i wpisuje się w koncepcję domowego charakteru aranżacji wnętrza.

W biurze zastosowano także kilka rodzajów miejsc spotkań. Wśród nich znalazły się zarówno tradycyjne – ze stołem i fotelami konferencyjnymi, jak i aranżacje o bardziej nieformalnym charakterze – z siedziskami wypoczynkowymi i stolikiem do kawy, a także miejsca z meblami na kółkach, pozwalające na łatwą rearanżację w zależności od liczby uczestników i rodzaju spotkania.

– Jedną z wartości, którymi Mondi Polska kieruje się w codziennej pracy jest partnerstwo. Dzięki współpracy z Kinnarps powstało biuro na miarę naszych potrzeb – mówi Rafał Mroziewski, prezes zarządu Mondi Polska.

– Nieszablonowość, otwartość na feedback, elastyczność, zaangażowanie, poszukiwanie alternatyw, wsparcie i praca do skutku pozwoliły z sukcesem zakończyć ten projekt. Powstało ciepłe środowisko pracy, które łączy domowy charakter aranżacji wnętrz z pełną funkcjonalnością biura dla nowoczesnej, dynamicznej firmy – dodaje Rafał Mroziewski.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: