Schronienie pośród szczytów

Nie często mamy okazję obcować z dobrą architekturą na wysokości 2667 metrów nad poziomem morza. Nie jest łatwo również znaleźć pracownię, która podjęłaby się realizacji projektu na takiej wysokości. A jednak! Studio Demogo zaprojektowało New Fanton Bivouac (dawniej Fanton) niewielkie schronisko górskie, zapewniające chwilę wytchnienia dla zdobywców masywu Marmarole w Dolomitach.

Ze względu na specyfikę krajobrazu realizacja projektu wymagała odpowiednich przygotowań, a także wsparcia specjalistów ratownictwa alpejskiego. Uprzednio przygotowany moduł, na docelowe miejsce przetransportowano helikopterem, gdzie osadzono go na odpowiednio wytrzymałym stelażu. Dopiero po spełnieniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa architekci mogli przystąpić do urządzania jego wnętrza.

Wykonaną z włókna szklanego konstrukcję, w środku wyłożono drewnem, które stanowi miękki kontrast wobec surowości otaczającego schron krajobrazu. Przemyślany układ półek i leżanek zapewnia komfortowy nocleg dla dwunastu osób. Rozległe przeszklenie w części wypoczynkowej zapewnia niezmącony widok na hipnotyzującą panoramę gór, spotęgowany pochyłym ułożeniem konstrukcji.

Schronisko górskie, a może bardziej budka biwakowa, New Fanton Bivouac jest dostępna dla turystów od tej jesieni.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oda do weekendu

Oda do weekendu

Góry Izerskie | 7 października 2022

Odwiedzamy minimalistyczne mieszkanie w Górach Izerskich

W poszukiwaniu harmonii. Drewniany dom w Karkonoszach

Zimowy raj

Karkonosze | 23 lutego 2021

Drewniany dom w Karkonoszach doskonale wpisuje się w górską scenerię

Modernistyczna szczerość Aculco

Dom ciszy

Aculco | 26 kwietnia 2020

Monolityczny budynek z dala od gwaru codzienności

Z wizytą wśród górskich szczytów

Dom w górach

Bielsko-Biała | 17 kwietnia 2020

Górska oaza w realizacji pracowni Kropka Studio