Ze stolicą u stóp

Look Up to nie tylko w przenośni przestrzeń do spotkań na szczycie. Nowy lokal ewentowo-konferencyjny zlokalizowano bardzo wysoko, bo aż na 41. i 42. kondygnacji biurowca Skyliner na warszawskiej Woli. Dech zapierają jednak nie tylko widoki na stolicę. Wrażenie robi też wnętrze. To już jednak zasługa wrocławskiego studia MIXD odpowiedzialnego za projekt tej przestrzeni na ewenty w Skylinerze.

Look Up w Skylinerze to najnowsze przedsięwzięcie Villi Foksal. Postanowiono stworzyć miejsce na różnego rodzaju bankiety i spotkania na wskroś nowoczesne. Takie z oszałamiającym widokiem i równie adekwatnym wystrojem wnętrza. Ambitnego zadania zaprojektowania zlokalizowanej na dwóch kondygnacjach powierzchni 830 m kw. podjęła się pracownia MIXD.

W trakcie godzin dyskusji inwestor i architekci wypracowali ich zdaniem najciekawszą opcję wykończenia wnętrza. To miało stać się miejscem o dość neutralnym charakterze, miejscem, w którym będą łączyć się różne, wcale nie tak oczywiste materiały. I tak faktycznie się stało. Przestrzeń Look Up wypełniają miedziane lustra, kinkiety z semitransparentnej żywicy, czeczotowy fornir, beton, frezowany MDF czy oksydowana stal.

— Przez cały czas mieliśmy w głowach to, że ta przestrzeń będzie musiała plastycznie dopasowywać się do potrzeb kolejnych ewentów — mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

— Stąd połączenie neutralnych w wyrazie, stonowanych kolorystycznie, ale bardzo jakościowych materiałów na ścianach, podłogach i sufitach ze śmiałymi w formie elementami o bardziej trójwymiarowym charakterze: spektakularnym barem czy instalacją w kształcie wirującej w powietrzu wstęgi — wyjaśnia Kalinowski.

Jak tłumacz przestrzeń jest niemal pusta, za to szaleństwo detali, wzorów i faktur rozgrywa się na ścianach i pozostałych płaszczyznach.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

— Materiały w geometrycznych połączeniach wyglądają niczym pokrojone gigantycznym ostrzem, a linie cięcia wręcz je otwierają i pozwalają zajrzeć do wnętrza. Dokładnie taką przestrzeń chcieliśmy stworzyć — dodaje dyrektor kreatywny MIXD.

Funkcjonalności dopełniają ekrany multimedialne, projektory czy profesjonalne nagłośnienie. Przestronne i wysokie wnętrza postawiły też nie lada zadanie przed specjalistami od akustyki. Aby uniknąć męczących podczas imprez pogłosów i uniknąć efektu echa na 41. piętrze zainstalowano „plisowany” sufit z płyty akustycznej. Natomiast na 42. piętrze wybrano panele akustyczne, którymi pokryto wewnętrzny trzon budynku. Znakiem rozpoznawczym Look Up ma być motyw falującej wstęgi. Powtarza się on w podwieszanej instalacji na 42. piętrze, na wykładzinie podłogowej, jak i na bufecie baru.

— Wynajem 41. i 42. piętra jest poniekąd zwieńczeniem całego procesu realizacji Skylinera – podsumowuje Harald Jeschek, partner zarządzający w Karimpol Polska, firmie, która jest właścicielem tego jednego z najwyższych budynków w Warszawie.

— Oryginalny design czy lokalizacja 165 metrów nad ziemią — w samym sercu miasta — sprawiają, że Look Up będzie zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe miejsca ewentowe w Warszawie i doskonale uzupełni naszą ofertę przy ul. Foksal — podsumowuje Paweł Chmielewski, właściciel Villi Foksal i Look Up.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage na Powiślu

Vintage na Powiślu

Warszawa | 25 października 2023

Tak mieszka projektantka Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors