Eklektyczny luksus z widokiem na Koloseum

Hotel Palm Suite to najnowsze dzieło Manfredi Fine Hotels Collection. Mieści się we wspaniałym XVIII-wiecznym budynku, w jednej z najbardziej charakterystycznych lokalizacji na świecie – w samym centrum Rzymu, tuż obok Koloseum. Renowacji podjęła się Giorgia Dennerlein reprezentująca studio Loto AD Project.

Budynek o powierzchni 2000 m kw. mieści 12 apartamentów usytuowanych na dwóch piętrach, które łączy powtarzający się motyw palmy. Nie bez przyczyny zresztą – palmy, które były obecne w Rzymie od czasów Swetoniusza, stały się popularne w XIX wieku i nadal są częstym widokiem w stolicy Włoch. Wystrój jest mieszanką stylu kolonialnego z popowymi akcentami i vintage’owymi inspiracjami.

– Dla tych, którzy mieszkają w stolicy, palmy są nieodłącznym elementem krajobrazu, takim jak fontanny czy bruk. Należą do naszego miejskiego krajobrazu. Od Piazza Cavour do Villa Celimontana, od Schodów Hiszpańskich do Colle Oppio, aż do stóp Forum Romanum. Możemy je nawet nazwać symbolicznym drzewem Rzymu – mówi architektka Giorgia Dennerlein.

Remont uwydatnił zabytkowe elementy wnętrza takie jak wysokie drewniane sufity i odsłonięta cegła. Stonowana kolorystyka ścian oraz drewniana podłoga stanowią tło dla barwnej kolekcji mebli.

Ikoniczna palma pojawia się na tapetach, dodatkach i obiciach mebli zaprojektowanych przez Loto AD Project. Wreszcie, motyw kwiatowy łączy się ze wspaniałym widokiem na ogrody Imperial Fora, tworząc estetyczne połączenie między wnętrzem a zewnętrzem. Wśród wykorzystanych materiałów pojawiają się tkaniny Christiana Lacroixa oraz francuskiej marki Lelièvre (zaprojektowane przez Jeana Paula Gaultiera). Meble to dzieło marki Moroso powstałe we współpracy z holenderskim projektantem Tordem Boongje.

Na zewnątrz znajduje się niewielki plac z częścią wypoczynkową, w której palmy po raz kolejny kontynuują temat apartamentów, podkreślając wejście do budynku.

Więcej na: www.lotoadproject.com www.palmsuiterome.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: