Powstaje sieć mobilnych apartamentów w przerobionych naczepach chłodniczych

Co roku do naszego kraju przywożone są ogromne ilości wycofanych z rynku naczep chłodniczych typu izoterma. Polska tym samym staje się cmentarzyskiem nieużywanych elementów ciężarówek. Nieużywanych nie znaczy jednak, że bezużytecznych, co udowodnili architekci z pracowni Znamy się.

– Nasz projekt przygotowany we współpracy z agencją Good Spot zakłada upcykling, czyli zwiększenie wartości materiału i zmiany przeznaczenia chłodni na pokoje hotelowe. Poddając naczepę renowacji nadajemy jej drugie życie – nie kryje entuzjazmu Aleksandra Majdzik, współwłaścicielka pracowni.

Hotel mobilny w starej chłodni

„Pomysł zrodził się podczas wyprawy kitesurfingowej na Hel, gdzie kluczowe jest podążanie za dobrym wiatrem. A co by było, gdyby pokój hotelowy mógł się przemieszczać? Gdyby mógł zatrzymywać się w miejscach oferujących najlepsze warunki i bliskość natury?” – tak o swoim pomyśle piszą twórcy Good Spot, pierwszej mobilnej sieci hoteli w Polsce.

Przerobiona naczepa przywodzi na myśl charakter szalonych pojazdów woodie (rodzaj kombi, w którym części samochodu były wykonane z drewna) czy kultowego stalowego airstream. Zastosowany układ funkcjonalny bazuje na rozwiązaniach typowych dla camperów. Wszystkie funkcje usytuowano po obwodzie, aby zyskać jak najwięcej miejsca na małej przestrzeni. W centrum każdego pokoju znajduje się łazienka. To jedyne pomieszczenie nawiązujące do zimnego charakteru chłodni. Część mieszkalna jest przytulna i ciepła.

Cztery rodzaje obwoźnych apartamentów

Good Spot to pierwsza w Polsce sieć mobilnych apartamentów. – Naszą misją jest odkrywać miejsca niezwykłe, będące na uboczu i pozwalać doświadczać urlopu inaczej. Jednocześnie pragniemy wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko – dać przeżycia, a następnie odjechać, nie pozostawiając po sobie śladu. Zachować piękno natury nienaruszone – tłumaczą twórcy projektu, Przemysław Kwiatkowski, Roman Sokołowski oraz Paweł Kołtunowicz.

Do tej pory zaprojektowali cztery rodzaje mobilnych naczep, z czego jeszcze trzy czekają na wdrożenie do użytku. Więcej na: www.goodspot.pl

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: