Dom prosty i nienachalny. Minimalizm w gdyńskim wydaniu

Modernistyczna ulica i nowoczesny budynek. Projekt architektów z pracowni IFA Group Kamila Domachowskiego zdaje się doskonale wtapiać w okolicę. Inwestorzy chcieli, aby ich dom nie wyróżniał się z otoczenia. Jakby miał mówić – stoję tu od zawsze, jestem taki sam jak inni.

Budynek od IFA Group nawiązuje formą, proporcjami i kolorystyką do sąsiedniej zabudowy w zabytkowej gdyńskiej dzielnicy. Na zewnętrzny wygląd składa się lekko ocieplony szary kolor zintegrowany z kolorem naturalnego betonu, a minimalistyczną formę podkreślają umiejętnie ukryte elementy np. rynny i rury poprowadzone w warstwie ocieplenia ścian lub brama garażowa wpasowana dokładnie pomiędzy mury z betonu architektonicznego. Wszystko to tworzy płynną linię przechodzącą z jednego elementu w drugi, bez niepotrzebnych uskoków.

Równie minimalistycznie prezentuje się wnętrze budynku. Surowość ścian żelbetowych i sufitów tworzą gotowe elementy wykończeniowe. Całość wizualnie ociepla drewniana podłoga. Wentylację ukryto w posadzce nad parterem, dzięki czemu odkryto betonowy strop, który łączy się z zadaszeniem tarasu wychodzącego w ogród.

Więcej na: www.ifagroup.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur

Dom z kilku domków

Dom z kilku domków

Poznań | 28 marca 2024

Leśny dom projektu PL.architekci składa się z kilku funkcjonalnych modułów

Klinika architektury

Klinika architektury

Gdańsk | 16 stycznia 2024

Odwiedzamy niezwykłą klinikę stomatologiczną projektu IFA Kamil Domachowski

Ponadczasowa geometria

Ponadczasowa geometria

Gdańsk | 6 grudnia 2023

Studio bo/sko prezentuje gdańskie wnetrza z polskim designem w roli głównej