Dom prosty i nienachalny. Minimalizm w gdyńskim wydaniu

Modernistyczna ulica i nowoczesny budynek. Projekt architektów z pracowni IFA Group Kamila Domachowskiego zdaje się doskonale wtapiać w okolicę. Inwestorzy chcieli, aby ich dom nie wyróżniał się z otoczenia. Jakby miał mówić – stoję tu od zawsze, jestem taki sam jak inni.

Budynek nawiązuje formą, proporcjami i kolorystyką do sąsiedniej zabudowy w zabytkowej gdyńskiej dzielnicy. Na zewnętrzny wygląd składa się lekko ocieplony szary kolor zintegrowany z kolorem naturalnego betonu, a minimalistyczną formę podkreślają umiejętnie ukryte elementy np. rynny i rury poprowadzone w warstwie ocieplenia ścian lub brama garażowa wpasowana dokładnie pomiędzy mury z betonu architektonicznego. Wszystko to tworzy płynną linię przechodzącą z jednego elementu w drugi, bez niepotrzebnych uskoków.

Równie minimalistycznie prezentuje się wnętrze budynku. Surowość ścian żelbetowych i sufitów tworzą gotowe elementy wykończeniowe. Całość wizualnie ociepla drewniana podłoga. Wentylację ukryto w posadzce nad parterem, dzięki czemu odkryto betonowy strop, który łączy się z zadaszeniem tarasu wychodzącego w ogród.

Więcej na: www.ifagroup.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Wiejska ostoja rodziny architekta

Kameralny azyl

Vaucluse | 7 kwietnia 2021

MA House został zaprojektowany jako zaciszna ostoja dla rodziców architekta