Do szczęścia potrzeba niewiele

Czasem drobne zmiany potrafią odmienić całe życie. Dokładnie tak było w przypadku 55-metrowego mieszkania przy ulicy Ludwika Rydygiera na warszawskim Żoliborzu.

Właściciel zgłosił się do Dawida Koniecznego z prośbą o pomoc w wydzieleniu osobnej przestrzeni na sypialnię a przy okazji rearanżację wystroju.

Młody architekt, którego talent mieliśmy już okazję poznać, oglądając przemianę mieszkania na Muranowie, w stu procentach spełnił oczekiwania klienta. W nowej odsłonie uwagę gości w szczególności zwraca abstrakcyjna tapeta w salonie. To właśnie za jej sprawą, udało się tu ukryć drzwi do niewielkiej, lecz komfortowej strefy nocnego relaksu. 
 
Szykując się na zmiany, właściciel pozbył się wielu starych mebli, zostawił jednak komfortową kanapę, do której architekt zaprojektował pasujący stół i komodę. Całość kompozycji uzupełnia legendarny fotel Pacha od marki Gubi, dywan z kolekcji Westwing’a oraz imponująca Strelitzia Nicolai.
 
W samej sypialni ściany zostały pomalowane na kojący zielony kolor nawiązujący do tapety z salonu. W roli głównej występuje tu łóżko z serii Nap Beds Collection oraz towarzyszące mu szafki nocne zaprojektowane przez architekta. Efekt elegancji z nutą przytulności uzupełniają kuliste kinkiety ze złotą podstawą oraz kremowo-białe wejście do garderoby.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage na Powiślu

Vintage na Powiślu

Warszawa | 25 października 2023

Tak mieszka projektantka Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors

Ze stolicą u stóp

Ze stolicą u stóp

Warszawa | 21 września 2023

Look Up, czyli najnowsze miejsce ewentowe na dachu stolicy projektu MIXD