Do szczęścia potrzeba niewiele

Czasem drobne zmiany potrafią odmienić całe życie. Dokładnie tak było w przypadku 55-metrowego mieszkania przy ulicy Ludwika Rydygiera na warszawskim Żoliborzu.

Właściciel zgłosił się do Dawida Koniecznego z prośbą o pomoc w wydzieleniu osobnej przestrzeni na sypialnię a przy okazji rearanżację wystroju.

Młody architekt, którego talent mieliśmy już okazję poznać, oglądając przemianę mieszkania na Muranowie, w stu procentach spełnił oczekiwania klienta. W nowej odsłonie uwagę gości w szczególności zwraca abstrakcyjna tapeta w salonie. To właśnie za jej sprawą, udało się tu ukryć drzwi do niewielkiej, lecz komfortowej strefy nocnego relaksu. 
 
Szykując się na zmiany, właściciel pozbył się wielu starych mebli, zostawił jednak komfortową kanapę, do której architekt zaprojektował pasujący stół i komodę. Całość kompozycji uzupełnia legendarny fotel Pacha od marki Gubi, dywan z kolekcji Westwing’a oraz imponująca Strelitzia Nicolai.
 
W samej sypialni ściany zostały pomalowane na kojący zielony kolor nawiązujący do tapety z salonu. W roli głównej występuje tu łóżko z serii Nap Beds Collection oraz towarzyszące mu szafki nocne zaprojektowane przez architekta. Efekt elegancji z nutą przytulności uzupełniają kuliste kinkiety ze złotą podstawą oraz kremowo-białe wejście do garderoby.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu

Dwa poziomy modernizmu

Dwa poziomy modernizmu

Warszawa | 18 listopada 2022

Miało być przede wszystkim nietuzinkowo. Zaglądamy do apartamentu na Żoliborzu!

Na stołecznych Filtrach

Na stołecznych Filtrach

Warszawa | 16 listopada 2022

Tak mieszka aktorka Erika Kaar wraz z mężem, adwokatem Maciejem Bielskim