Dla developera Spravia architektura ma znaczenie!

Gdynia | Tekst promocyjny

14 listopada 2023 | Architektura |

Dla developera Spravia architektura ma znaczenie! Z takiego założenia wyszedł inwestor budujący apartamenty Supernova w Gdyni oraz Midori House we Wrocławiu. Tu każdy detal został przemyślany i dopracowany. Architektura budynków ma nie tylko spełniać najwyższą jakość, ma również wyznaczać nowe trendy.

Midori House powstaje przy ul. Szybkiej na wrocławskim Przedmieściu Oławskim, przy bulwarze spacerowym nad rzeką. Cisza, zieleń, woda i luksus to jego wyróżniki.

Apartamentowiec będzie miał nowoczesną bryłę o ponadczasowym wyglądzie. Na elewacji pojawią się m.in. spieki kwarcowe. – Budynek otworzy pierzeję ul. Szybkiej od strony rzeki – mówi Marcin Dziewoński, główny projektant z wrocławskiej pracowni Dziewoński, Łukaszewicz-Architekci, która odpowiada za projekt.

– Zależało nam na uzyskaniu wyrazistej bryły. Zaplanowaliśmy elewacje oparte na prostej, kwadratowej siatce, a z samej bryły „wycięliśmy” uskokowo jeden z narożników, dzięki czemu udało się nam zlokalizować tarasy od najbardziej atrakcyjnej widokowo strony budynku – dodaje Marcin Dziewoński.

Usytuowanie i układ apartamentowca oraz duże drewniane okna zapewnią mieszkańcom widok na przepiękny starodrzew lub na rzekę. Nadrzeczny bulwar z pomostami i mostkami jest tutaj rzeczywiście na wyciągnięcie ręki. W budynku powstaje tylko 46 apartamentów o metrażach od 42 do 138 m kw. Każdy z loggią lub tarasem – największy z nich ma aż 57 m kw. W apartamentowcu projektanci zaplanowali reprezentacyjną strefę wejściową, a każdy detal części wspólnych został pieczołowicie dobrany. Na przykład wykończenia wejść do mieszkań otrzymają oprawę w kolorach drewna i szlachetnych metali. 

Z kolei Supernova powstaje w wyjątkowym miejscu – wokół jest las i morze. Krótki spacer przez gdyński rezerwat Kępa Redłowska pozwala dotrzeć na plażę z białym piaskiem. Supernova to cztery dwupiętrowe budynki, w sumie będzie 60 apartamentów od 30 do 120 m kw. (w tym dwupoziomowe). Każde mieszkanie i apartament będzie mieć taras, balkon, loggię lub prywatny ogródek.

Wysoka estetyka oraz kameralna skala projektu zapewnią mieszkańcom poczucie wyjątkowości, swobody i komfortu. Architekci zadbali, aby współczesna architektura i piękna zieleń wokół nowoczesnych budynków z dwuspadowymi dachami spełniły najwyższe oczekiwania. Stąd starannie dobrana kolorystyka elewacji, jakościowe i szlachetne materiały wykończeniowe w częściach wspólnych oraz ponadczasowy detal. Nocna iluminacja terenów wewnętrznych i wybranych roślin stworzy niezapomniany klimat. Wypoczynek czy sąsiedzką integrację umilą meble miejskie zaprojektowane z troską o ergonomię i funkcjonalność.

Na szczególną uwagę zasługują również same apartamenty. Mają praktyczne rozkłady, duże przeszklenia i fantastyczne balkony/tarasy. Ich plany pozwolą na łatwą aranżację w zależności od potrzeb – na mieszkanie dla rodziny bądź apartament wakacyjny.

Więcej na stronie developera Spravia.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielone zapomnienie

Zielone zapomnienie

Wrocław | 27 listopada 2023

To przestrzeń pełna poszukiwań i skarbów. Tak o projekcie mówią jego twórcy

Mieszkanie jak sneakers

Mieszkanie jak sneakers

Wrocław | 11 października 2023

Inspirowali się... butem. Zobaczcie nowy projekt pracowni Na No Wo Architekci