Dizajnerzy opowiedzą o przyszłości

Warszawa | ŁP

7 października 2013 | Design | Ludzie | Styl życia | Wydarzenia |

Światowe gwiazdy designu, najlepsi polscy projektanci, przedstawiciele biznesu, polityki, kultury, wielbiciele trendów spotkają się 26 i 27 października na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie. O swoich inspiracjach, projektach, przepisie na sukces, trendach i biznesie opowiedzą David Carson, legenda projektowania graficznego z USA, Tom Dorresteijn z holenderskiego studia Dumbar (które zaprojektowało m.in.Światowe gwiazdy designu, najlepsi polscy projektanci, przedstawiciele biznesu, polityki, kultury, wielbiciele trendów spotkają się 26 i 27 października na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie. O swoich inspiracjach, projektach, przepisie na sukces, trendach i biznesie opowiedzą David Carson, legenda projektowania graficznego z USA, Tom Dorresteijn z holenderskiego studia Dumbar (które zaprojektowało m.in. identyfikację państwową Holandii), Steven Cook z międzynarodowego zespołu Edenspikkerman czy Dimitri Nieuwenhuizen z multidyscyplinarnego studia LUST. Pod przewodnim hasłem Future in design, odwiedzający mogą wziąć udział w konferencji, dyskusjach, wystąpieniach, warsztatach, konsultacjach projektów i wernisażach wystaw. Imprezę po raz trzeci organizuje Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Patronem jest „Design Alive”.

Jak wygląda dzisiejszy design w Polsce i za granicą? Kim jest dizajner? W jaki sposób design wpływa na biznes, przestrzeń publiczną, wizerunek naszego społeczeństwa? Czy design to tylko ładne projekty, czy chodzi o coś więcej? Co to są trendy? Czy one są nam potrzebne? To tylko niektóre z pytań stawianych podczas jedynej w Polsce imprezy w całości poświęconej projektowaniu graficznemu.

– Zależało nam, aby każdy mógł w jednym miejscu i czasie przekonać się, czym jest szeroko pojmowane projektowanie graficzne i jak dużą rolę odgrywa ono w kształtowaniu naszej kultury wizualnej. Targi to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie można spotkać się ze światowymi gwiazdami designu, porozmawiać o pracy projektanta, designie w biznesie oraz wymienić doświadczenia. Ostatni weekend października należeć będzie do projektowania graficznego. Zapraszamy do udziału w imprezie – mówi Dawid Korzekwa, prezes Stowarzyszenia.

Impreza ma bogaty program – można wziąć udział w konferencji, warsztatach, dyskusjach, wernisażach, posłuchać wystąpień.

W sobotę, 26 października odbędzie się konferencja z udziałem międzynarodowych gości. Jest to jedyna okazja, aby spotkać się ze światowymi gwiazdami projektowania graficznego. W konferencji głównej udział wezmą: David Carson – legenda projektowania graficznego, Tom Dorresteijn – Studio Dumbar, Steven Cook – Edenspiekermann, Prof. Lech Majewski, Martin Majoor, Michał Łojewski – White Cat Studio, Bartek Gołębiowski – GONG. Równolegle odbędą się otwarte warsztaty. Wieczorem planowane jest wspólne afterparty. Niedziela przeznaczona jest na wystąpienia i dyskusje oraz kolejne warsztaty. Przestrzeń targów zostanie podzielona na strefy tematyczne. Zaproszeni goście (dizajnerzy, brand managerowie i eksperci) rozmawiać będą o designie i trendach, biznesie, kulturze (ogłoszone zostaną wyniki konkursu Muzeum Widzialne), designie w sieci oraz polskiej ilustracji. Nie zabraknie także problematyki wyglądu naszej przestrzeni publicznej, zawładniętej przez reklamy, oraz designu narodowego, czyli wizerunku polskich instytucji państwowych oraz ulic. W niedzielę popołudniu odbędą się 2 wernisaże wystaw. Na pierwszej zobaczymy projekty członków STGU, podczas drugiego poznamy najlepsze projekty minionego roku, czyli wyniki konkursu Projekt Roku Polski Konkurs Graficzny.

Imprezie towarzyszy gazeta targowa. Wykłady będą tłumaczone.

Więcej: www.stgu.pl/twg2013

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur