Design na wysokościach

Siedem butikowych kurortów w najpiękniejszych rejonach Europy i Stanów Zjednoczonych oferuje nie tylko majestatyczne widoki na górskie szczyty i malownicze doliny, ale przede wszystkim wysmakowaną architekturę i autorskie wnętrza, których klimat tworzą szlachetne materiały i akcesoria nawiązujące do lokalnych kontekstów.

Każdy z nich pochodzi z oferty Design Hotels skupiającej prawdziwe branżowe perełki. Od 1993 roku organizacja tworzy portfolio, obejmujące obecnie ponad 300 hoteli, których właścicieli łączy pasja do najwyższych standardów gościnności oraz fascynacja najnowszymi trendami z dziedziny architektury i wzornictwa. Każde z oferowanych miejsc wyróżnia całkowicie indywidualna ekspresja twórcza, przesiąknięta okoliczną historią i kulturą.

Które modne hotele w górach warto mieć obecnie na oku? Sprawdzamy!

modne hotele w górach

1477 Reichhalter

www.1477reichhalter.com

We włoskiej miejscowości Lana w Tyrolu Południowym mieści się hotel 1477 Reichhalter, urządzony w rewitalizowanym 500-letnim budynku, w którym zachowano oryginalną fasadę. Położony w samym sercu Doliny Adygi, otoczony jest lasami i sielskim krajobrazem pełnym drewnianych, dwuspadowych wiejskich posiadłości. Atrakcją jest położony nieopodal szlak Tappeinerweg – XIX-wieczna ścieżka botaniczna z ponad 400 unikalnymi okazami drzew i krzewów.

modne hotele w górach

Sunyata Hotel Meili

www.sunyata-hotel.com

Leżący na zboczu wzgórza hotel jest ucieleśnieniem japońskiej filozofii wabi-sabi. Oaza zen w surowym terenie Shangri-La w Chinach powstała jako transformacja dawnego tybetańskiego domu. Detale projektowe, takie jak grubo ciosane meble i nierówne betonowe ściany, odzwierciedlają górski teren prowincji Junnan, a tybetańskie odniesienia można odnaleźć w takich elementach jak buddyjskie malowidła ścienne czy głębokie drewniane ramy okienne.

modne hotele w górach

Scribner’s Catskill Lodge

www.scribnerslodge.com

Pensjonat położony na 23-hektarowym terenie w nowojorskich górach Catskill zapewnia piękne widoki i luksusowe zakwaterowanie. Dostępne są zaledwie cztery ekskluzywne pokoje, w których na gości czekają podłogi z ciemnego klonu, zabytkowe dywany i meble wykonane na zamówienie, a także kominki i prywatne tarasy. W pobliżu znajdują się zbocza gór Hunter i Windham, sady jabłkowe i lokalne minibrowary.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

modne hotele w górach

Kokhta

www.designhotels.com/kokhta

Pokoje hotelu Kokhta w Bakuriani w Gruzji, urządzone drewnem kasztanowym, terakotą i lokalnym kamieniem, odzwierciedlają klimat naturalnego krajobrazu i gruzińskiego dziedzictwa. Położony na wyżynach regionu Koktha-Mitarbi ośrodek narciarski jest idealny dla treningów olimpijskich – oferuje jedne z najlepszych stoków w kraju.

Cervo Mountain Resort

www.cervo.swiss/de

Pełen życia hotel w Zermatt w Szwajcarii, mieście z dostępem do 38 alpejskich szczytów, składa się z siedmiu obiektów, w których znajduje się 50 przestronnych pokojów i apartamentów. Z dolnej stacji kolejki linowej Sunnegga można dojechać windą bezpośrednio do recepcji ośrodka, który usytuowany jest tuż obok stoków narciarskich i szlaków turystycznych. Z tarasów roztacza się tu panoramiczny widok na szczyt Matterhorn.

modne hotele w górach

The Omnia

www.the-omnia.com

Współczesna interpretacja klasycznego schroniska górskiego była punktem wyjścia dla aranżacji wnętrz 30-pokojowego hotelu w szwajcarskim kurorcie narciarskim Zermatt. Ciepłe, drewniane apartamenty z prywatnymi kominkami i piecami opalanymi drewnem komponują się tu z przestrzeniami wspólnymi w stylu amerykańskiego modernizmu uzupełnionego europejskim rzemiosłem.

Wiesergut

www.wiesergut.com

Czternastowieczna posiadłość w austriackiej miejscowości Hinterglemm została pieczołowicie odnowiona i wyposażona w nowoczesny szklany korytarz, a także sięgające od podłogi do sufitu okna, z niezrównanymi widokami na Alpy i dolinę Glemm. Butikowy hotel Wiesergut położony jest tuż przy największym ośrodku narciarskim i turystycznym w austriackich Alpach – Saalbach Hinterglemm.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Architektura szczęścia

Architektura szczęścia

Como | 26 listopada 2022

Te butikowe destynacje zapewnią wypoczynek pełen luksusu niezależnie od sezonu

Kolorowy eklektyzm

Kolorowy eklektyzm

Los Angeles | 10 listopada 2022

Kelly Wearstler zaprasza do hotelu Downtown LA Proper

Widok w cenie

Widok w cenie

Blevio | 4 października 2022

Nad słynnym włoskim jeziorem stoi zabytkowy hotel niczym z „Domu Gucci”

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Londyn | 18 sierpnia 2022

Zaglądamy do Buckle Street Studios od pracowni Grzywiński+Pons