Wykrochmalone lato

– Pokaż mi swój ogród, a powiem ci, kim jesteś – mawiał angielski poeta Alfred Austin. Włoski twórca Derek Castiglioni hołduje tej maksymie, nazywając siebie projektantem plenerowym. Ostatnio stworzył bajecznie kolorową kolekcję Supernova.

Najnowsza kolekcja mebli ogrodowych Supernova Dereka Castiglioniego, stworzona dla mediolańskiej galerii Nilufar Depot, powstała z połączenia – jak mówi sam projektant – „wykrochmalonych, letnich kolorów, blasku chromu oraz hollywoodzkich tkanin safari”. Można w niej dostrzec fascynację włoskim wzornictwem Grupy Memphis oraz popularnym ostatnio stylem vintage.

– Uwielbiam podróżować, projektować i obserwować, jak moje kreacje nabierają kształtów – mówi Derek Castiglioni. Wychował się w rodzinie ogrodników, a po studiach na Politechnice w Mediolanie wyjechał do Australii, aby tam poszerzać swoją wiedzę o projektowaniu urbanistycznym. Po powrocie do Włoch zajął się projektowaniem dachów zielonych oraz mebli ogrodowych. – Wiedza techniczna, doświadczenie terenowe, tradycje rodzinne i szczypta twórczości artystycznej to główne składniki mojej pracy – przekonuje.

Nilufar Depot, dla której Derek Castiglioni stworzył kolekcję Supernova, to galeria-sklep założona w 1979 roku przez Ninę Yashar, znaną kolekcjonerkę o irańskich korzeniach. W Nilufar prezentuje prace takich mistrzów, jak Carlo Mollino, Ettore Sottsass i Gio Ponti, zestawiając je z dziełami bardziej współczesnych, przełomowych projektantów, których pomogła odkryć, na przykład Martino Gampera. – Nilufar Depot to małe, żywe muzeum, do którego wybieram dzieła historyczne i współczesne – mówi skromnie właścicielka galerii, która na powierzchni blisko 2 tys. m kw. gromadzi setki unikatowych przedmiotów.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Teatr florystyczny

Teatr florystyczny

Mediolan | 12 września 2022

Studio projektowe LatoxLato na nowo definiuje doniczkę