Delikatna gra pustki

W 64-metrowym mieszkaniu w Krakowie gra świateł i dyskretny detal sprawiają, że rozbielone wnętrze nabiera niezwykłego ciepła. Ascetyczna aranżacja to dzieło architektów Diany Żurek i Bartosza Girka z pracowni Furora Studio.

W roli głównej ujrzymy tu całą gamę odcieni bieli i delikatnych róży, zestawionych ze słonecznymi refleksami drewna i surowością beżowego mikrocementu. I choć architektom zależało, aby mieszkanie było perfekcyjnie minimalistyczne, zadbali również, aby emanowało domowym ciepłem.

Główną oś mieszkania wyznacza wysoka do sufitu zabudowa łącząca strefę korytarza z otwartą na salon kuchnią. Granice pomieszczeń wyznaczają dyskretne wzornicze niuanse takie jak dyskretne frezowanie w korytarzu przechodzące w kuchni w bardziej stanowcze lamele, czy delikatna zmiana tonacji koloru.

W bezpośrednim sąsiedztwie aneksu kuchennego ustawiono okrągły drewniany stół ze strukturalną podstawą, po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się natomiast rozłożysta sofa w towarzystwie kubicznego, ciężkiego stolika.

Sypialnię o nieco podłużnym kształcie wyposażono w szerokie łóżko wykonane na wymiar, z jasnym zagłówkiem, którego struktura posiada delikatny fantazyjny wzór widoczny jedynie z bliska. Znalazło się tu także miejsce na niewielką drewnianą toaletkę.

Kolejny pokój to niewielki gabinet z zaskakująco dużą ilością miejsca do przechowywania. Podłużny układ pomieszczenia wykorzystano do stworzenia zabudowy w kształcie litery L, wijącej się od wejścia, aż do okna.

Ostatnią przestrzenią jest surowa łazienka. Frontową ścianę wypełniono obszernym lustrem, pod którym zamontowano minimalistyczną umywalkę. Całość uzupełniają zabudowa z dębowego drewna i złociste akcenty.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Na fali harmonii

Na fali harmonii

Kraków | 18 stycznia 2023

Odwiedzamy mieszkanie krakowskiej architektki Magdaleny Gajdy

Krakowski spleen

Krakowski spleen

Kraków | 8 grudnia 2022

Zaglądamy do mieszkania architektki Klary Ostrowskiej w Domu Aleksandrowiczów

W neutralnym tonie

W neutralnym tonie

Kraków | 21 października 2022

Apartament na krakowskim Podgórzu onieśmiela widokiem za oknami