Codzienne doświadczenia

Kinga Offert to poznańska ilustratorka, której prace charakteryzują się kolorem, optymizmem i humorem. Widać w nich duże zainteresowanie ludźmi i otoczeniem, przefiltrowane przez jej indywidualny styl. Jednym z ciekawszych wątków, który Offert wykorzystuje w różnych formach, jest seria ilustracji ze stołami w roli głównej.

Inspiracją do jej powstania były codzienne doświadczenia związane z jedzeniem: w towarzystwie dzieci, chaotyczne i pełne bałaganu. Kolejne „stoły” to już jej odpowiedź na to, jak biesiadują inni. Autorka obserwuje ludzi siedzących w kawiarniach i restauracjach. Uwiecznia ich typowe zachowania przy stole – na przykład moment, gdy fotografują jedzenie. Jak sama podkreśla, ciekawią ją „ładne” zdjęcia z magazynów, na których stylowo ubrani ludzie siedzą przy pięknych zastawach i wybornym potrawach.

– Wszytko to tworzy idealną kompozycję, na którą przyjemnie się patrzy. Ilustruję te sytuacje i chcę to pozostawić bez komentarza – podkreśla ilustratorka. Często spotykanymi motywami w jej twórczości są również hulajnoga i longboard, które Offert przeniosła ostatnio na ceramiczne talerze. Zainteresowanie typowo miejskim sportem artystka kontynuuje we współpracy z marką Surfing w mieście.

Więcej na: www.offert.com.pl

Powiązane artykuły: