Chiński hotel w stylu instagram-ready

Położony na Chińskiej, tropikalnej wyspie Hainan butikowy hotel Sumei Skyline Coast został zaprojektowany tak, aby zapewnić gościom nie tylko idylliczny reset, ale, co nie mniej istotne – idealną scenografię do zdjęć. I chociaż momentami można mieć wrażenie, że są to wizualizacje – ten hotel w Chinach istnieje na prawdę i wydaje się czystą definicją trendu, zgodnie z którym powstają miejsca instagram-ready, albo instagrammable.

Hotel w Chinach

Fasadę budynku podkreślają arkadowe formy okien i balkonów, nawiązujące do fal oceanu. Z orzeźwiającym błękitem wody i nieba kontrastuje bezkompromisowa biel, użyta konsekwentnie w całym założeniu. Wybierając klasyczny, biały kolor, chcieliśmy przekształcić tę przestrzeń w wyrafinowane, ponadczasowe dzieło sztuki. Jego minimalistyczna estetyka ma uspokajać ludzi w magnetyzującej, błękitnej atmosferze” – wyjaśniają  Huang Yuanman i Li Liangchao z chińskiego studia architektonicznego GS Design.

Wzór półkolistych form znajdujących się na elewacji niesie się echem po całym budynku, wypełniając także jego wnętrze i pokoje gościnne, do których prowadzą sklepione korytarze. Powtarzające się sekwencje geometrycznych form otworów – kół, półokręgów, kwadratów i łuków przecinają się i nachodzą na siebie. Dzięki temu powstaje trójwymiarowa sceneria i gotowe fotograficzne ujęcia. 

Dzięki precyzyjnym proporcjom – niebo, ocean, plaża i palma mieszczą się perfekcyjnie w łukowatej ramie. Mijając kolejne okna, goście doświadczają niekończących się przestrzeni bieli i błękitu. – wyjaśniają architekci.
 
Hotel w Chinach

Pokoje z widokiem

W 45 pokojach zaprojektowano okrągłe świetliki i ogromne okrągłe wezgłowia, które pochylają się nad łóżkami. W każdej chwili można się z nich cieszyć  perfekcyjnym kadrem, w którym zamyka się na morski horyzont. Dodatkowo w łukowatych wgłębieniach mieszczą się wyściełane ławki lub toaletki. Harmonizując, z resztą hotelu pokoje są utrzymane w nieskazitelnej bieli. Ponadto wszystkie łazienki wyposażono w wolnostojącą wannę, którą umieszczono pod oknami, aby stąd także zapewnić gościom wymarzony widok na ocean. 

Architekci zaanektowali i precyzyjnie zaaranżowali wszystkie najlepsze miejsca do podziwiania krajobrazu, dzieląc przestrzeń pod kątem widoków. Gorące źródła, baseny na kilku poziomach, lobby z rzeźbiarskimi w formie meblami, części wypoczynkowe  – wszędzie króluje kosmiczny wręcz minimalizm. Główny basen w myśl tej zasady, ma ukrytą krawędź tworząc efekt wizualnej integracji z bezkresem nieba i oceanu. Z kolei różnice wysokości poszczególnych obszarów nawiązują do wijącej się kilka metrów nieopodal linii brzegowej. 

 – Chińska litera Su oznacza odpoczynek, a Mei – słodki sen. Poza tym dosłownym znaczeniem hotel Sumei Skyline Coast zapewnia gościom wygodną i elegancką przestrzeń o urzekającej scenerii. Tworzy miejsce „godne Instagrama”, zyskując stałą popularność – puentują architekci.

GS Design to pracownia projektowa założona w 2014 roku w Shenzheni. Jest jedną z wiodących firm zajmujących się projektowaniem wnętrz w Chinach. Zakres usług pracowni obejmuje projekty wnętrz hoteli, nieruchomości, sklepów, biur, klubów i willi.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: