Castello Di Reschio. Włoskie sanktuarium

A może by tak zamieszkać w zamku? Ponad 30 lat temu takie pytanie zadała sobie hrabiowska rodzina Bolzów. Dziś Castello di Reschio – luksusowy hotel z własną farmą, stajnią i spa, położony na granicy Umbrii i Toskanii – to perła w koronie tego rodu.

Wiekowe mury otoczone malowniczym krajobrazem zielonego serca środkowych Włoch sięgają XIV wieku, kiedy właścicielem imponującego zamku była rodzina markizów del Monte Santa Maria. W późniejszych latach obiekt wielokrotnie przechodził z rąk do rąk, aż w końcu w latach 50. XX wieku nieomal popadł w ruinę. Zmiany nadeszły w 1994 roku, kiedy to starymi murami zainteresował się hrabia Antoni Bolza. Wraz z żoną i pięciorgiem dzieci rozpoczął długotrwały proces renowacji, aby z czasem zamieszkać w zamku i stworzyć tu luksusowe sanktuarium wypoczynkowe.

Magazyn Design Alive

NR 40 LATO 2022

ZAMAWIAM

NR 40 LATO 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 8/2022 HOME

Renowacja obejmowała nie tylko dzisiejszy hotel, ale również kilkadziesiąt zabudowań gospodarczych rozlokowanych na 1500 hektarach ziemi, nierzadko wymagających zrekonstruowania od podstaw.

W cały proces mocno zaangażowany był syn Antoniego Benedikt Bolza, który po ukończeniu studiów architektonicznych w Londynie wrócił do Castello di Reschio.

Dawną fabrykę tytoniu przekształcił w swoją pracownię, gdzie pod marką BB for Reschio tworzy meble i oświetlenie, a część zabudowań gospodarczych przemienił w niezależne domki letniskowe, z których każdy jest obsługiwany przez pokojówkę, ogrodnika i konsjerża.

Rodzina Bolzow szczyci się tym, że zarówno wszystkie budynki otaczające główną posiadłość, jak i każdy z 36 pokoi hotelowych ma indywidualny, starannie dopracowany charakter nawiązujący do historycznej tożsamości tego miejsca.

Castello Di Reschio. Luksus po włosku

Na terenie posiadłości wytwarzane są miody, wina i piwa, a produktów pochodzących z tutejszych upraw można posmakować w hotelowym menu i odwiedzając dwie lokalne restauracje: Alle Scuderie i Al Castello. Właściciele zachęcają również do aktywnego spędzania czasu na kortach tenisowych, podczas jazdy konnej czy lekcji gotowania, a także do korzystania z uroków tematycznych ogrodów, basenów i spa.

W zależności od wielkości pokoju za noc w Castello di Reschio zapłacimy 760–1800 euro od osoby.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Londyn | 8 godz. temu

Zaglądamy do Buckle Street Studios od pracowni Grzywiński+Pons

Luksus w wydaniu zen

Luksus w wydaniu zen

Chengdu | 13 kwietnia 2022

Chwila odpoczynku w dobrym stylu. Tak prezentuje się Buda Hotel w Chengdu!

Bajkowy relaks w Ardenach

Bajkowy relaks w Ardenach

Hautes Fagnes | 10 stycznia 2022

Przypominająca domek dla elfów drewniana chata to w rzeczywistości niezwykle spa