Carl Hansen & Søn otworzył flagowy showroom w Warszawie

– Polski rynek wykazuje coraz większe zainteresowanie klasycznymi duńskimi meblami. Wierzymy, że zarówno klasyczny, jak i współczesny wygląd naszych mebli zostanie doceniony przez polską publiczność – mówi Knud Erik Hansen, prezes Carl Hansen & Søn, marki, która właśnie rozpoczęła działalność w stolicy.

Rodzinna, duńska firma Carl Hansen & Søn Carl z siedzibą na wyspie Funen, została założona przez mistrza stolarskiego Carla Hansena, który otworzył swój pierwszy warsztat w Odense 28 października 1908 roku. Przez ponad 100 lat działalności marka wprowadziła do produkcji dziesiątki awangardowych projektów meblarskich, które dziś są klasykami duńskiego designu. Współcześnie, rodzinną firmę prowadzi trzecie pokolenie założycieli, wnuk Carla Hansena, Knud Erik Hansen.

To właśnie on otworzył w warszawie siedzibę sklepu, w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy, na parterze pięciogwiazdkowego Hotelu Warszawa przy placu Powstańców Warszawy 9. Na 250 metrach kwadratowych znajdują się arcydzieła skandynawskiego designu, projekty twórców takich jak Kaare Klint, Poul Kjærholm, Arne Jacobsen i Børge Mogensen – wszystkie wykonane przez wykwalifikowanych rzemieślników w warsztacie marki położonym na malowniczej wyspie Fionia w Danii. We flagowym sklepie Carl Hansen & Søn znajdziemy np. takie perełki skandynawskiego designu, jak Wishbone Chair zaprojektowany przez gwiazdę duńskiego wzornictwa, Hansa J. Wegnera.

Więcej na: www.carlhansen.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: