Art Collector’s. Mariaż sztuki z rodzinną harmonią [zdjęcia]

Kolekcjonerzy sztuki coraz częściej decydują się na łączenie mieszkań z prezentacją swoich zbiorów. Ekspozycja odbywa się jednak w inny, niż znamy z galerii i muzeów, sposób.

Consuelo Jorge rozpoczęła przygodę zawodową z architekturą w 1987 roku. Następnie powołała studio Consuelo Jorge Arquitetos, której kreatywny i funkcjonalny styl rozpoznawany jest w zarówno w rodzimej Brazylii, jak i na całym świecie.

Art Collector’s to mariaż sztuki z rodzinną harmonią. Właściciele to zapaleni kolekcjonerzy. Dzieła rozmieszczone są w taki sposób, że sprawiają wrażenie po prostu bycia częścią domostwa. Brak tam niepotrzebnej demonstracji – obrazy Fransa Krajberga, Tomie Othake, instalacje Miry Schendel czy Angela Ramireza to pełnoprawni bohaterowie, ale i elementy wyposażenia apartamentu. Do jego wnętrza prowadzą niekonwencjonalne drzwi – to obracająca się przegroda. Zresztą, takie rozwiązanie zastosowano także przy regałach, które stają się ścianą działową między pokojami. Ta mobilność pozwala na otwieranie, zamykanie i zmianę przestrzeni w zależności od nastroju mieszkańców.

Więcej na: www.consuelojorge.com.br

Powiązane artykuły: