Arena Design: Tendencje Rosenthala

| ŁP

29 stycznia 2012 | Rzeczy

Wystawa „Rosenthal – tendencje: Christophe de la Fontaine” będzie miała miejsce podczas Arena Design w Poznaniu w dniach 5-8 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Patronem medialnym wydarzenia jest DeisgnAlive.pl.

Wystawa „Rosenthal – tendencje: Christophe de la Fontaine” będzie miała miejsce podczas Arena Design w Poznaniu w dniach 5-8 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Patronem medialnym wydarzenia jest DeisgnAlive.pl.

Christophe de la Fontaine (ur. w 1976 r.) to młody projektant z Luksemburga. W latach 1996-2002 studiował projektowanie przemysłowe pod kierunkiem Richarda Sappera w Stuttgarcie. Przewodząc działowi designu, w latach 2003-2009, współpracował również ze studio projektowym Patricii Urquioli. Równocześnie kontynuował własne działania, wielokrotnie wystawiając na targach i pokazach. W 2010 roku otworzył własne studio w Mediolanie. – Doświadczenie zdobyte podczas studiów na kierunku Rzeźba widoczne jest w sposobie operowania bryłą, charakterystycznym dla działań de la Fontaine’a. Jego koncepcja oparta jest o grę wolumenem i myślenie formą w przestrzeni. Ornament, jeśli w ogóle obecny, występuje w propozycjach Belga jedynie jako dodatek, pełniąc rolę drugorzędną – informuje Remigiusz Kuczuba, kurator wystawy.

Kolekcja „Format” eksponowana na poznańskiej Arena Design, zaprojektowana została w ramach kolekcji Studio-Line dla manufaktury Rosenthal. To propozycja odwołująca się do stylistyki lat 50. i 60. XX wieku. – De la Fontaine operując prostym i klarownym językiem formy czyni swoje projekty niezwykle charakterystycznymi. Zestawianie podstawowych brył geometrycznych – walca czy stożka – daje efekt zupełnie nowej całości. Czystość i prostota, przejrzystość konstrukcji przy równoczesnym operowaniu napięciem między elementarnymi formami to środki wyróżniające projekt de la Fontaine’a – dodaje Remigiusz Kuczuba.

Wersje „Format – Guilloche” i „Format – Pixo” to propozycje kolekcji, w których de la Fontaine zdaje się ulegać pokusie wprowadzenia ornamentu na powierzchnię wyważonych obiektów. Prosty koncept opiera się na zwielokrotnieniu podstawowych motywów zdobniczych takich jak linia i kwadrat. Doskonale współgra on z charakterem całej kolekcji.

www.rosenthal.pl i www.arenadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio