Archicom Collection zaprezentowało kolejną inwestycję w swojej linii nieruchomości premium. Apartamenty Flare, zlokalizowane przy ulicy Grzybowskiej 6A w Warszawie, mają połączyć nowoczesną architekturę z najwyższą jakością wykończenia, prestiżową lokalizacją oraz unikatową sztuką.
Projekt powstaje we współpracy ze studiem BJK Architekci i pracownią Kuoo Tamizo Architects, a w jego wnętrzach pojawią się dzieła Pietera Obelsa i Anisha Kapoora.
Transformacja przestrzeni przy Grzybowskiej
Nowa inwestycja powstanie w miejscu, gdzie dotychczas stał nieukończony budynek mieszkalny. Archicom, jako nowy właściciel działki, przeprowadzi rewitalizację obiektu, całkowicie zmieniając jego wygląd i funkcjonalność. Fasada budynku, zaprojektowana przez BJK Architekci, zostanie wykonana z płyt lastryko w ciepłej kolorystyce, wzbogaconych frezowanymi detalami. Przestrzeń doświetlą nowe, wielkopłaszczyznowe okna.
– Flare to przestrzeń zaprojektowana z myślą o osobach poszukujących niepowtarzalności – wizjonerach, dla których zakup nieruchomości to nie tylko kwestia stylu życia, ale również przemyślana decyzja inwestycyjna – mówi Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.
Atrakcyjna lokalizacja i personalizowane wnętrza
Położenie budynku, zaledwie 700 metrów od Pałacu Kultury i Nauki, zapewnia bliskość kluczowych punktów kulturalnych i biznesowych Warszawy.
Każde mieszkanie będzie wyposażone w systemy smart home, umożliwiające sterowanie oświetleniem, temperaturą i urządzeniami elektrycznymi za pomocą aplikacji mobilnej lub głosu. Otoczenie budynku wypełnią kompozycje roślinne z przewagą gatunków zimozielonych, tworzące harmonijną, zieloną przestrzeń.
W budynku znajdą się również dwa dwupoziomowe lokale usługowe o powierzchniach 112 i 80 m kw.
Sztuka jako integralna część inwestycji
Części wspólne Flare wyróżnią się starannie dobranymi dziełami sztuki, które wzbogacą estetykę budynku i podniosą jego wartość.
– Sztuka to kluczowy element kolekcji inwestycji Archicom Collection. Jest nie tylko ozdobą, ale i integralną częścią przestrzeni, która wzbogaca doświadczenia mieszkańców – podkreśla Dawid Wrona.
W recepcji budynku zagości rzeźba holenderskiego artysty Pietera Obelsa, pełniąca rolę subtelnego totemu, który oddziela przestrzeń publiczną od prywatnej oraz akwaforty Anisha Kapoora, jednego z najbardziej cenionych artystów współczesnych.