Apartament na Muranowie z widokiem na park

Wkraczając do tego unikalnego mieszkania towarzyszy nam nieustannie zieleń pobliskiego parku. To ona jest jednym z najważniejszych graczy we wnętrzu. Ogród Krasińskich, o niesamowitym uroku, stanowi unikatowe sąsiedztwo. Apartament na Muranowie w Warszawie zaprojektowano z dbałością o najdrobniejsze detale. Nie zapomniano też o wysokiej klasy materiałach wykończeniowych. Poznajcie projekt poznańskiej pracowni LBWA Marii Łuczkowskiej i Szymona Brzozowskiego.

Na pierwszy rzut oka uwagę przyciąga otaczające nas zewsząd naturalne drewno orzechowe. Stanowi główny materiał wykorzystany we wnętrzu. Jego szlachetna barwa doskonale współgra z zielenią drzew, tworząc spójny i harmonijny efekt.

Prace nad projektem tego mieszkania rozpoczęły się już na etapie budowy budynku, co pozwoliło na wprowadzenie indywidualnych zmian w układzie funkcjonalnym, dostosowując go do potrzeb przyszłych mieszkańców.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Apartament na Muranowie został wyraźnie podzielony na dwie strefy. Część dzienna obejmuje hol wejściowy z elegancką garderobą oraz otwartą przestrzeń salonu, połączoną z kuchnią i jadalnią. Strefa nocna skupia się wokół pokoju dziecięcego, małej łazienki, pomieszczenia gospodarczego z pralnią oraz głównej sypialni z garderobą i przestronną łazienką.

Hol wejściowy został oddzielony od reszty mieszkania za pomocą dużych, przesuwnych drzwi z szerokimi tafelkami ryflowanego szkła. Osadzono je w cienkich, czarnych aluminiowych ramach, które tworzą delikatną przegrodę, pozwalając jednocześnie na naturalne doświetlenie przestrzeni.

Centralnym punktem strefy dziennej jest część wypoczynkowa z wygodną sofą. Przestrzeń ta harmonijnie łączy się z jadalnią, wyposażoną w elegancki stół, oraz biblioteką, tworząc wraz z kuchnią spójną całość. Ta zwrócona ku przestrzeniom dziennym, zaprasza wyspą z blatem i obudową wykonaną z naturalnego kamienia, co nadaje jej dodatkowej szlachetności. Delikatna szczelina na styku płaszczyzn wyspy jest wykończona fornirem orzechowym. Ten sam kamień projektanci wykorzystali we wnęce z płytą indukcyjną.

Apartament na Muranowie pełen orzechowych fornirów

Wysokie szafy kuchenne niemal niezauważenie łączą się z korytarzem prowadzącym do strefy nocnej. Fronty szaf, drzwi oraz panele ścienne wykończono również tu naturalnym fornirem orzechowym, co daje ciekawy efekt. Drewno to przenika również do łazienki, harmonijnie łącząc się z płytkami w kolorze ciemnej zieleni. W ten sposób w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu udało się stworzyć całkiem przyjemną atmosferę.

Za dużymi drewnianymi drzwiami na końcu korytarza apartament na Muranowie skrywa przestronną przestrzeń głównej sypialni. W jej centrum znajduje się garderoba, która stanowi naturalne rozdzielenie między częścią sypialnianą a luksusową łazienką. Również i tu panują orzechowe forniry.

Łazienka przy sypialni utrzymana jest w jasnej kolorystyce, z wnęką prysznica wykończoną dużymi, bladoróżowymi płytkami, tworzącymi interesujący akcent kolorystyczny. Doskonale komponują się one z jasnym naturalnym kamieniem, który pokrywa posadzkę i cokoły w pozostałej części łazienki.

Całość wnętrza uzupełniono meblami. W dużej części zostały wykonane na zamówienie.
Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, nadają temu mieszkańcowi ponadczasowego charakteru i doskonale wpisują go w otaczającą przestrzeń parku i architekturę budynku.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage z humorem

Vintage z humorem

Warszawa | 8 maja 2024

Odwiedzamy kamienicę na warszawskim Nowym Świecie projektu Ryzy Studio