Ambasada kreatywności

Biznesowy Mokotów nie może narzekać na małą liczbę nowoczesnych biurowców, ale w tym największym zagłębiu biurowym w Polsce na próżno było szukać kreatywnej przestrzeni wspierającej twórcze myślenie i efektywną pracę. Sytuacja zmieniła się we wrześniu 2017 roku wraz z otwarciem Brain Embassy w budynku Adgar Plaza. Decyzja inwestora o kolejnej lokalizacji Brain Embassy, była nie tylko odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu miejsce w tej dzielnicy biurowej, ale również naturalną konsekwencją sukcesu, jaki odniosła ta kreatywna przestrzeń w budynku Adgar Park West na warszawskiej Ochocie. Firma Adgar i tym razem postawiła na sprawdzonych partnerów – koncepcję architektoniczną i projekt nowej lokalizacji Brain Embassy przygotowały biura projektowe mode:lina™ i Archicon, natomiast za wyposażenie wnętrz odpowiedzialna była firma Kinnarps.

– Od dawna byliśmy przekonani, że Biznesowy Mokotów będący siedzibą wielu korporacji, to znakomita lokalizacja dla kolejnej innowacyjnej przestrzeni Brain Embassy. Cieszymy się, że zostało to w pełni potwierdzone przez osoby tam pracujące. Z badania przeprowadzonego w październiku br. przez Kantar TNS na zlecenie Adgar, wynika że aż 91 proc. osób chciałoby pracować w budynku, którego częścią jest przestrzeń taka jak Brain Embassy – powiedziała Monika Kaczmarczyk, dyrektor zarządzająca Adgar Conference Group i Brain Embassy.

– Z radością obserwujemy, jak sprawdzają się nasze przewidywania, że projekt Brain Embassy zapoczątkuje nową erę w myśleniu o środowisku biurowym i jesteśmy dumni, że po raz kolejny Kinnarps uczestniczy w powstaniu kreatywnego ekosystemu, zaprojektowanego by przyciągać ludzi otwartych na nowe, inspirujące doświadczenia – powiedziała Beata Osiecka, CEO Kinnarps Polska, Head of CEE Region.

Druga przestrzeń co-creatingowa w Polsce, podobnie jak Brain Embassy zlokalizowana w kompleksie Adgar Park West, została zaprojektowana w oparciu o najnowsze trendy w tworzeniu przestrzeni, które wspierają naturalne powstawanie społeczności, twórczą współpracę między jej członkami oraz rozwój innowacyjnych pomysłów. – Jesteśmy bardzo dumni z tego, że przestrzeń Brain Embassy została doceniona nie tylko przez członków naszej społeczności, ale także przez profesjonalistów. W 2017 roku otrzymaliśmy aż cztery prestiżowe nagrody: Brain Embassy zostało uhonorowane tytułem najlepszego biura coworkingowego w konkursie Office Superstar, tytułem Innovation of the Year w konkursie CIJ Awards, Najlepiej Zaaranżowanego Miejsca Pracy w konkursie Eurobuild Awards oraz Najlepszego Biura All-inclusive 2017 roku w kategorii Z klimatem w konkursie organizowanym przez Biuro Na Miarę. Ten sukces jest także zasługą naszych partnerów: studia mode:lina™ odpowiedzialnego za projekt oraz firmy Kinnarps, będącej z nami od samego początku, która zadbała o kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia wnętrz Brain Embassy na najwyższym światowym poziomie – dodaje Monika Kaczmarczyk.

W aranżacji Brain Embassy Mokotów znalazły się oczywiście ulubione przez członków społeczności meble, które zdały egzamin w lokalizacji na Ochocie, takie jak Boullee w kształcie piłki do pilatesu, hokery z wysokim oparciem Flex, charakterystyczne stołki Cap i siedziska Frame, stanowiące wyrazistą przestrzenną formę oraz stoły z elektryczną regulacją wysokości z serii Oberon, czy bardzo praktyczne, sztaplowane i mobilne krzesła 522 wykorzystywane w przestrzeni eventowej. – Cieszę się, że dzięki dużej różnorodności stylistycznej miejsc spotkań w Brain Embassy Mokotów mogliśmy zaproponować wiele nowych elementów, współgrających z koncepcją aranżacyjną. Klient za każdym razem oczekuje od nas rozwiązań łączących kreatywność z pragmatyzmem, co stanowi dla nas bardzo ciekawe zadanie, które umożliwia nam zaprezentowanie spektrum naszych możliwości – mówi Monika Miksa, Key Account Manager, zarządzająca projektem po stronie Kinnarps Polska.

***
Brain Embassy w budynku Adgar Plaza na Biznesowym Mokotowie zajmuje dwa piętra o łącznej powierzchni 2,4 tys. m kw., przeznaczonej dla 380 osób. Znajdują się tu m.in. przestronny open space, przestrzeń eventowa na 180 osób, w pełni wyposażone biura zamknięte, sale konferencyjne, strefy relaksu, a także 4 tarasy z wyjątkowym widokiem. Nowo otwarte wnętrze spod znaku Brain Embassy architekci z biura mode:lina™ wypełnili wieloma niespodziankami, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Każda z sal konferencyjnych opowiada o wielkich umysłach: matematykach (duże liczydło), artystach (grafiki rozchlapanej farby na posadzkach), chemikach (pierwiastki chemiczne), architektach (klocki), naukowcach (biblioteka), fotografach (studio fotograficzne), filmowcach (studio filmowe), projektantach mody (wykroje krawieckie). Uzupełnieniem oferty mniejszych sal jest duży wielofunkcyjny multiroom pełen synaps.

***
Produkty i rozwiązania marki Kinnarps zastosowane w Brain Embassy:
• stanowiska pracy – biurka Nano, Oberon
• fotele obrotowe – Essencia
• stoły i stoliki – Oberon, Nest, Couture, Monolite, Matsumoto, Hall
• siedziska – siedziska sztaplowane Cap, piłki Boulle, hockery Flex, Nest, Plockepin, fotele Emily, Nest, Hotspot, Frame, krzesła 522, Deli, Polett, Frankie, Nest
• sofy – Olivia
• akcesoria – donice Shima i Drum, panele ścienne Moon

Więcej na:
www.kinnarps.pl/inspiracje/brain-embassy-mokotow/
www.kinnarps.pl/inspiracje/the-brain-embassy-ii/
www.kinnarps.pl/inspiracje/the-brain-embassy/

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: