511 metrów nad poziomem morza [zdjęcia]

W samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pośród wapiennych skał i w sąsiedztwie ruin zamkowych szlaku Orlich Gniazd wyrósł czterogwiazdkowy Hotel Poziom 511.

Hotel stanął w Podzamczu, na najwyższym wzniesieniu Jury, na poziomie 511 m npm. I stąd jego nazwa. – Został zamknięty  w przestronnych wnętrzach osłoniętych szklaną fasadą i wtopiony w otaczającą naturę – mówi Tomasz Wuczyński z Grupy Plus Architekci, pracowni architektonicznej, która odpowiada za projekt.

Zespół budynków składa się z dwóch obiektów: przebudowywanego schroniska turystycznego, mieszczącego 22 pokoje, bar, restaurację i pokój śniadań oraz nowo dobudowanego skrzydła, w którym ulokowano dodatkowe pokoje, basen, spa i sale konferencyjne. Pokoje znajdują się na dwóch piętrach, jednak przez dużą różnicę wysokości w obrębie działki, kompleks ma w sumie sześć kondygnacji.

Aby zminimalizować wpływ budynku na krajobraz, bryła została ułożona wzdłuż poziomic terenu działki,  a jednocześnie częściowo zagłębiona w ziemi. Skała wapienna została wyeksponowana zarówno na elewacjach budynku, jak i w holu przy recepcji, restauracji oraz w zlokalizowanym w przyziemiu spa. Dach, kryty grafitowymi płytkami, współgra z otaczającą hotel zielenią. Wnętrze budynku otwiera się na okolicę dzięki wielu przeszkleniom – szczególnie piękny widok jest z basenu.

Ceny zaczynają się od 315 zł za noc. Więcej: www.poziom511.com i www.grupaplus.org

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: