Żegnaj 2020! Witaj 2021!

Dziwny był ten 2020 rok. Wciąż nie potrafimy go jednoznacznie sklasyfikować. Umyka wszelkim znanym definicjom, jest jak sinusoida, jak wykres giełdowy. Na pewno dał nam wszystkim do myślenia i postawił przed nowymi wyzwaniami. Sprawił, że musimy zaprojektować i zbudować nowy świat oparty na innej definicji rozwoju, dobrostanu i szczęścia. Kolekcjonujmy te nowe doświadczenia, bo wszystkie są ważne, i dajmy im upust w nowym, oby lepszym 2021 roku!

Wiele powiedziano o mijającym roku. My podsumowujemy go zdjęciami młodej rosyjskiej fotografki Kamilli Hanapovej, członkini Hasselblad Masters, która chyba w imieniu wszystkich nas bardzo zwięźle, jedną frazą, podsumowuje 2020 rok.

Obrazy te powstały w okresie osobistej choroby, stresu i całkowitego załamania 24-letniej autorki, która jednak nie poddała się i tworzyła dalej.

– Nikt mnie do tego nie zmusił ani nie namawiał. Ale ja oczywiście zdecydowałem, że straszny stan zdrowia i potrzeba opieki nad chorą nie są wcale powodem do odkładania zdjęć na później. Uznałam też, że nadszedł czas, aby wypróbować nowe techniki przetwarzania, przemyśleć zdjęcia i nadać im nowy nastrój  – opowiada artystka.

Mam nadzieję, że rok 2021 przyniesie Wam szczęście. Bądźmy tak odporni, jak ta utalentowana młoda fotografka.

Więcej na: www.behance.net/kamillahanapova

www.instagram.com/kamillahanapova