Twórczynie Pokój Art Design Store w Gdańsku (od lewej): Magdalena Danaj i Michalina Unterschuetz.

ZAPRASZAMY DO POKOJU!

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: DOMINIK KULASZEWICZ

GDAŃSK 3.2.2019

DESIGN MIEJSCA RZECZY

- Naszym celem było stworzenie miejsca, które jest sklepem, ale jak sklep nie wygląda. Przypomina pokój, a raczej pokoje, w których są zarówno meble po babci jak i najnowsze „krzyki designu” - mówią twórczynie Pokój Art Design Store w Gdańsku, Michalina Unterschuetz i Magdalena Danaj.

Pokój Art Design Store mieści się w budynku Brabanku. Jest to niezwykłe miejsce na styku Starego Miasta i Stoczni Gdańskiej. Strefa warsztatowo-pracownicza jest tylko w niewielkim stopniu oddzielona od sklepu, wszystko się tu ze sobą łączy. Znajdujemy tu miejsce na prowadzenie spotkań, warsztatów, rozmów z ludźmi.

- Całość podzielona jest na strefy. Mamy więc i sypialnię, salon i garderobę, w której można obejrzeć i kupić ubrania vintage. Pościel, dywany, ceramika, naturalne kosmetyki - elementy każdego mieszkania. Wszystko razem okraszone roślinami, którymi uwielbiamy się otaczać. Osobną kategorią jest wallart, czyli to, co zdobi nasze ściany. Zaprosiłyśmy do współpracy kilkoro artystów: Martynę Wędzicką-Obuchowicz, Zuzannę Gadomską, Grzegorza Zająca. Oczywiście, znajdują się też prace Magdy Danaj - współwłaścicielki concept store’u.

Więcej na: www.pokoj-store.pl