WAZONY I LUSTRA INSPIROWANE PREHISTORYCZNYMI MASKAMI Z KOLUMBII

TEKST: MARCIN WALISZEWSKI, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WALENCJA 10.8.2020

DESIGN RZECZY

Nowa kolekcja Masq zaprojektowana przez hiszpańskie studio Masquespacio dla duńskiej firmy Lucie Kaas to dzieła sztuki, w których granice między artyzmem a funkcjonalnym designem zacierają się.

Ana Milena Hernández Palacios i Christophe Penasse ze studia Masquespacio w swojej rodzinnej Hiszpanii mocno zdefiniowali swój styl. Teraz idą po więcej. Wraz z firmą Lucie Kaas stworzyli serię elementów dekoracyjnych o nazwie Masq. Miłośnicy stylu Memphis i art deco z Walencji zaproponowali odważną mieszankę kolorów z mocnymi wpływami prekolumbijskimi.

Kolekcja inspirowana jest prehistorycznymi maskami z Kolumbii (jeden z założycieli Masquespacio pochodzi z tego kraju), ale ma też bezpośrednie odniesienia do grupy Memphis, ruchu architektonicznego założonego przez Ettore Sottsassa w 1980 roku. Mini wazony zrobione są ze stali i powlekane natryskowo, zaś lustra powstały ze szkła i drewna bukowego. Te pierwsze kosztują 120, drugie 329 euro.

Duńska marka Lucie Kass, znana przede wszystkim miłośnikom lalek kokeshi, ma bardzo bogaty katalog przedmiotów dekoracyjnych – od wazonów przez lampy, delikatne świeczniki aż po stoliki. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez znanych skandynawskich twórców – tym razem jednak marka postawiła na mocny akcent iberyjski.

Więcej na: www.masquespacio.com i www.luciekaas.com