W TEJ SZKOLE NAUCZYCIELE NIE MAJĄ POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: JĘDRZEJ SOKOŁOWSKI, JULIUSZ SOKOŁOWSKI

WARSZWA 20.2.2018

ARCHITEKTURA DESIGN MIEJSCA

Tu nie znajdziesz typowych ławek szkolnych, a nauczyciele nie mają pokoju nauczycielskiego. Prywatne liceum Akademeia High School na stołecznym Wilanowie to jedna z najnowszych realizacji pracowni Medusagroup i zarazem jedna z najbardziej inspirujących architektonicznie szkół w Polsce.

- Szkoła przyciągać ma ciekawych i ambitnych ludzi, którzy chcieliby rozwijać się w różnych kierunkach. Inwestor zaś sprzyjał temu, aby wszystko, co dzieje się wokół nauki, nie przypominało typowych rozwiązań, dlatego nie ma typowych ławek, wszyscy pracują w systemie stołów owalnych, a nauczyciele nie mają pokoju nauczycielskiego. Sięgnęliśmy po proste materiały, które prowadzą między sobą dialog. Ale szukaliśmy też materiałów, które przypisane są do młodzieży. Chcieliśmy stworzyć miejsce niejednoznaczne, wielofunkcyjne i inspirujące – mówi Przemo Łukasik z Medusagroup.

Inwestorem szkoły jest Tacit Investment. - Projekty, w które się angażujemy cechuje niebanalna architektura, niepowtarzalny styl i najwyższa jakość. Szkoła w Wilanowie, to kolejny projekt po powstającym we Wrocławiu pięciogwiazdkowym hotelu The Bridge, czy wielokrotnie nagradzanym apartamentowcu Cosmopolitan w Warszawie. Nasze projekty tworzą przyjazną przestrzeń i budzą pozytywne emocje – mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment.