TRZYNAŚCIE WYJĄTKOWYCH KOLEKCJI NAJSTARSZEGO POLSKIEGO PRODUCENTA PŁYTEK CERAMICZNYCH

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 6.10.2020

DESIGN RZECZY

Marka Opoczno, najstarszy polski producent płytek ceramicznych, zaprezentowała premierowe kolekcje gresów z serii Grand Concept, inspirowane wyrafinowanym pięknem naturalnego kamienia oraz motywami industrialnymi.

Trzynaście wyjątkowych kolekcji wielkoformatowych gresów charakteryzuje ekscytujący design i świeża, wychodzącą poza schematy interpretacja klasycznych materiałów: kamienia naturalnego, betonu i stali. Podstawą projektów graficznych wszystkich kolekcji z rysunkiem kamienia są skany autentycznych minerałów. Najnowsze kolekcje stanowią doskonałą propozycję nie tylko dla wielbicieli aranżacji w klasycznym stylu, ale również dla miłośników nowoczesnych, bardziej minimalistycznych projektów.

Więcej na: www.opoczno.eu

Gwiazdą kolekcji jest Color Crush, zachwycająca melanżem żył, załamań i rozświetleń tworzących mocny rysunek, podkreślony wyjątkowym kolorem granatu. Pierwowzorem kolekcji jest labradoryt, minerał odkryty na półwyspie Labrador w Ameryce Północnej. To kamień ceniony ze względu na swoje metaliczne refleksy, które w najpiękniejszych i najrzadszych okazach prezentują niezwykle szeroką gamę kolorów, w tym odcienie niebieskiego i brązu.

Kolekcja Stonington odkrywa przed nami majestatyczne oblicze natury. W unikalny sposób łączy w sobie mocny charakter i niepowtarzalny urok kamienia naturalnego w odcieniu szarości. Mocny, wyrazisty rysunek tworzą zdecydowane, ciemne żyły w odcieniach grafitów i brązów, a wyjątkowej głębi dodaje polerowana powierzchnia. To płytki, które z pewnością będą grały główną rolę w rozmaitych aranżacjach, a minimalistycznym wnętrzom zapewnią ekskluzywny wygląd.

Podstawą projektów graficznych wszystkich kolekcji z rysunkiem kamienia są skany autentycznych minerałów. To ekscytujące wzornictwo bazuje zarówno na klasycznym, dostojnym rysunku marmuru, jak i surowym, żywiołowym obliczu wysokogórskiej skały. To sprawia, że najnowsze kolekcje stanowią doskonałą propozycję nie tylko dla wielbicieli aranżacji w klasycznym stylu, ale również dla miłośników nowoczesnych, bardziej minimalistycznych projektów. Każda z kolekcji zapewni niepowtarzalny klimat wnętrzom mieszkalnym i przestrzeniom komercyjnym.

13 nowych kolekcji (11 polerowanych i 2 matowe) występuje w trzech formatach płytek: 60x60 cm, 80x80 cm oraz 60x120 cm.

Orientacyjne ceny: 189,99 zł/mkw. (60x60 cm), 199,99 zł/mkw. (80x80 cm), 219,99 zł/mkw. (60x120 cm)

Trzynaście wyjątkowych kolekcji wielkoformatowych gresów charakteryzuje ekscytujący design i świeża, wychodzącą poza schematy interpretacja klasycznych materiałów: kamienia naturalnego, betonu i stali.