TOPORY I NOŻE SPRZED TYSIĘCY LAT. NA NOWO

MAC

BUDAPESZT 29.10.2012

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Ukłonem w stronę prehistorii stała się nowa kolekcja narzędzi, stworzona w izraelskim Ami Drach & Dov Ganchrow's Design Studio. Projektanci postanowili przywrócić współczesnym najstarsze artefakty ludzkości, czyli dawne narzędzia z kamieni oraz krzemienia.

Cały zestaw narzędzi jest eksperymentalnym poszukiwaniem w sferze tworzenia atrybutów, które tysiące lat temu decydowały o tym, czy nasi przodkowie przetrwają czy też nie. To przecież od rodzaju i skuteczności noży zależało, czy polowanie będzie udane.

W kolekcji rzeczywiście użyto archaicznych surowców, jak krzemień i kamień. Jednak zupełnie współczesny wymiar otrzymały ich uchwyty. Dzięki obróbce cyfrowej zostały specjalnie skonstruowane, tak aby najlepiej spasować się z "właściwościami" współczesnego człowieka i rozmiarami jego dłoni czy długości palców. Wykonano je z różnego rodzaju tworzyw.

Po raz pierwszy narzędzia zaprezentowano podczas zakończonego niedawno Festiwalu Designu w Budapeszcie (Budapest Design Week). Kolekcje tworzą różne rodzaje toporów i noży. Są na razie prototypami.

Więcej: www.amidov.com

Kolekcja narzędzi powstałych w studiu Ami Drach & Dov Ganchrow's Design. fot. Materiały prasowe

W kolekcji użyto archaicznych surowców, jak krzemień i kamień. fot. Materiały prasowe

Po raz pierwszy narzędzia zaprezentowano podczas zakończonego niedawno Festiwalu Designu w Budapeszcie. fot. Materiały prasowe