TEOREMA MILANESE, MARMUROWE KRÓLESTWO MARCANTE-TESTA

DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: CAROLA RIPAMONTI

MEDIOLAN 16.4.2020

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Duet projektantów – Andrea Marcante i Adelaide Testa znany jest z odważnego łączenia stylów, nienagannego smaku i projektanckiej intuicji, która prowadzi do stworzenia zaskakujących wnętrz. Projektem Teorema Milanese po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych.

W obiektywie Caroli Ripamonti widzimy mieszkanie z końca lat 60. XX wieku, typowe dla mediolańskiej burżuazji. Wystrój jest zerwaniem ze wszystkim, co typowe i konwencjonalne. Przeplatają się elementy retro i współczesne. Materiały luksusowe, ale nie tylko. Tym, co jednak dominuje w mieszkaniu, jednocząc pomieszczenia, jest marmur, którego obecność nie ogranicza się tylko do podłóg. Pokryty niebieskimi żyłkami biały Cipollino Tirreno pokrywa hol, salon oraz kuchnię, by przejść intensywną, ciemnozieloną odmianę Verde Alpi, która dominuje w jadalni - na podłodze, w formie boazerii, a nawet półek. W łazience zachwyca szaro-czerwona odmiana Salomè, której liczne zastosowanie zaciera granicę pomiędzy dekoracją a architekturą.

Szczególnie rzuca się w oczy wykonany na zamówienie, pokryty geometrycznymi wzorami ekran oddzielający jadalnię od korytarza, wykonany ze szkła i mosiądzu. Luksusowa paleta materiałów obejmuje również tapicerkę mebli oraz ekskluzywne tapety kontrastujące z kolorowym laminatem wykorzystanym do stworzenia dedykowanych szaf, szafek oraz umeblowania łazienki. Oryginalny parkiet nawiązuje do historycznych początków budynku podobnie jak eklektyczna kolekcja lamp i innych elementów dekoracyjnych.

Więcej na: www.marcante-testa.it