TANIA DA CRUZ MÓWI: STOP NUDNYM WAZONOM

MM

16.5.2011

RZECZY

Na Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie wielu obserwatorom do gusty przypadł projekt Tani da Cruz. Pochodząca z Portugalii designerka, zajmująca się m.in. porcelaną, stworzyła projekt wazonu o kształcie... ludzkiej głowy

A właściwie białogłowy, ponieważ powstał wyłącznie jeden projekt, którego wzorem stała się głowa kobiety. Co więcej, projektantka postanowiła nawiązać do malarskich odniesień i wykorzystując technikę ceramiczną odtworzyła coś z atmosfery płócien Modiglianiego, na których przecież kobiece twarze odgrywają istotną rolę.

Swój ceramiczny wazon WIG projektanta określa jako ironiczny, zabawny i świeży. Konstruując go i tworząc w górnej części otwory, w których możemy umieszczać łodygi kwiatów, zachęca użytkowników do tworzenia najprzeróżniejszych kwiatowych wariacji, oczywiście w formie fryzur.

Tania da Cruz zachęca również, by wazon umieszczać w rożnych kontekstach, także w przestrzeniach dostępnych większej ilości osób.

Tym projektem jego twórczyni chce zwracać bowiem uwagę. Podobnie zresztą dzieje się w przypadku jej innych projektów: Cuore Sacro to ceramiczna lampa w kształcie serca, Twee z kolei jest metalową lampą przypominająca formą drzewo, natomiast Florafil to dekoracja w kształcie winorośli, którą można umieszczać na przewodach elektrycznych zasilających np. komputery.

Projektantka pochodząca z Portugalii a obecnie mieszkająca we Włoszech deklaruje bowiem, że zależy jej bardzo na wydobywanie poetyckich aspektów z przedmiotów codzienności.

Więcej: www.taniadacruz.portfoliobox.net

Wazon WIG prezentowano na iSaloni. fot. ARC

Wazon WIG projektanta określa jako ironiczny, zabawny i świeży. fot. ARC

Florafil jest dekoracją w kształcie winorośli. fot. ARC

Lampa Twee jak ludzkie serce. fot. ARC