TAKI PROJEKT DOSTAJE SIĘ RAZ W ŻYCIU

MM, TWO, KORESPONDENCJA Z MEDIOLANU

28.4.2012

LUDZIE

- Od początku wiedzieliśmy, że realizujemy coś, co będzie reprezentować nasz kraj. Później dotarło do nas, że będzie ją dzierżyć w rękach 8 tys. biegaczy, i ta liczba sprawiła nam trochę problemu - mówią "Design Alive" działający w angielskiej stolicy Jay Osgerby i Edward Barber, którzy zaprojektowali olimpijską pochodnię.

Kilka dni temu pochodnię na letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie prezentowali w Mediolanie, na 51. edycji Salone Internazionale del Mobile. - Taki projekt dostaje się tylko raz w życiu. Nie słyszałem, żeby ktoś dwa razy projektował pochodnię olimpijską - mówił nam Jay Osgerby.

A później z partnerem pozowali fotografom dzierżąc w rękach pochodnię. Im bliżej igrzysk, tym więcej podrożują po świecie reklamując olimpiadę poprzez swoje najnowsze dzieło.

Obaj projektanci urodzili się w 1969 roku, a poznali podczas studiów architektonicznych w Royal College of Art w Londynie. Obiekty stworzone przez Barber Osgerby Studio znajdują się w wielu muzeach i galeriach na całym świecie, m.in. w Victoria & Albert Museum w Londynie, Art Institute of Chicago czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Pełny wywiad z twórcami Barber Osgerby Studio w nr 2 kwartalnika "Design Alive".
Magazyn znajdziesz: tutaj
Prenumeratę zamówisz: tutaj

Od lewej: Jay Osgerby i Edward Barber, którzy zaprojektowali olimpijską pochodnię. fot. Wojciech Trzcionka

Olimpijska pochodnia. fot. Wojciech Trzcionka

Osgerby i Barber oraz cykl projektowy pochodni. fot. Wojciech Trzcionka