SOFA SOSIA DO SKŁADANIA

MAC12.6.2011

RZECZY

Włoska marka Campeggi wraz z Emanuelem Maginim zaprezentowała w ostatnich tygodniach wielofunkcyjną sofę o miło brzmiącej nazwie Sosia. Choć określenie sofa w przypadku tego obiektu jest nieco ograniczające: ten niezwykły mebel bowiem w każdej chwili może stać się i fotelem, i przebieralnią, a jeśli chcemy uzyskać dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, Sosię po prostu składamy.

Sofę wielu możliwości firma Campeggi i jej projektant po raz pierwszy zaprezentowali podczas tegorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Sofa składa się z dwóch elementów: siedziska oraz otaczającego ją parawanu, powstałego z solidnej tkaniny. To pomysł dla osób, które ograniczają ilość mebli w mieszkaniu bądź też lubią zmiany. Z pewnością projekt przemówi zwłaszcza do tych, którzy pragną dużo wolnej przestrzeni w swoich domach - sofę bardzo łatwo jest bowiem złożyć i zapiąć zamkiem błyskawicznym.

Sosia w wersji podstawowej jest wygodną, dwuosobową sofą, wystarczy jednak kilka chwil i może przemienić się w fotel bądź, jeśli mamy taką ochotę - na dwa fotele. - To obiekt, który w każdej chwili może się zmieniać, jest dynamiczny a zarazem przyjemny, z łatwością dopasowuje się do różnych sytuacji w codziennym życiu - deklaruje ich producent. Dlatego też poza funkcją siedziska Sosia może stać się również parawanem bądź też zmieniać się w mikroprzestrzeń sprzyjającą po prostu prywatności.

Więcej: www.emanuelemagini.it

Sofa Sosia to pomysł dla osób, które ograniczają ilość mebli w mieszkaniu bądź też lubią zmiany. fot.Materiały prasowe

Sosia w wersji podstawowej jest wygodną, dwuosobową sofą. fot. Materiały prasowe