RESTAURACJA Z NUTĄ ELEGANCJI I LUZU [ZDJĘCIA]

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 13.9.2016

ARCHITEKTURA DESIGN MIEJSCA STYL ŻYCIA

Jeden z największych żyrandoli w Warszawie o powierzchni ponad 14 metrów kwadratowych i bar o długości 37 m to znaki rozpoznawcze wnętrza restauracji STIXX Bar&Grill zlokalizowanej przy pl. Europejskim w Warszawie. Ich autorem jest pracownia Wądołowski.

– Istotą projektu było stworzenie miejsca o metropolitarnym charakterze z nutą elegancji, ale i luzu. Miejsca, które mogłoby zaistnieć w każdym wielkim mieście na świecie: Nowym Jorku, Dubaju czy Tokio – mówi architekt, Michał Wądołowski.

IMG_0580

Projekt zewnętrza budynku, zakładał minimalną ingerencję w oparciu o rewitalizację. Wnętrze budynku zostało gruntownie przeprojektowane tak, aby spełniało dzisiejsze standardy budowlane oraz mogło pełnić funkcję lokalu gastronomicznego. Całość jest zlokalizowana na ok. 1500 m kw. dwupoziomowego obiektu. Na parterze znajduje się główna sala restauracyjna 
z przestronnym czterostronnym barem usytuowanym na środku. Na końcu sali w części podniesionej znajduje się kuchnia. Dodatkowo wydzielono tu także miejsce na sale konferencyjne. W holu wejściowym zlokalizowano schody do piwnicy, szatnię oraz WC dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajduje się letni taras z zewnętrznym barem. W części wejściowej budynku znajduje się antresola, na której mieszczą się pomieszczenia administracji oraz otwarta przestrzeń (balkon) dla DJ-a z widokiem na główną salę. W strefie piwnicy zlokalizowano wielofunkcyjną salę konferencyjną Inspire Lounge oraz toalety dla gości.

Więcej na: www.wadolowski.eu