PROJEKT – PROCES – PRODUKT

TWO

9.10.2012

WYDARZENIA

Wystawa "Projekt - Proces - Produkt" inauguruje współpracę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wystawa oraz towarzyszące jej cykliczne prezentacje będą trwały od października 2012 do kwietnia 2013 roku, dając możliwość wzajemnego poznania się oraz budowy wspólnych projektów badawczych.

Wystawa to prezentacja autorskiego Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P) realizowanego nieustannie od 11 lat na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu przez dr hab. Katarzynę Laskowską. Konsekwentnie łączy ona edukację z przemysłem. Efektem prac jest ponad 50 prototypów produkcyjnych, 5 wdrożonych do produkcji projektów i 95 proc. pracujących w zawodzie absolwentów.

- Kolekcja, na którą składa się 11-letni dorobek Programu Edukacyjno-Projektowego, jest jednym z nielicznych przykładów zbioru dokumentującego zarówno osiągnięcia studentów UAP, polskiego przemysłu mebli oraz rozwój wzornictwa w sposób kompleksowy. Dbamy, aby była pokazywana w nowych odsłonach w Polsce i Europie. Tłumaczymy za jej pomocą proces rozwoju nowych produktów i kompleksowy proces pracy w zespołach interdyscyplinarnych - przekonuje Katarzyna Laskowska.

Meble, elementy wyposażenia wnętrz, dokumentacja procesu z kolekcji PE-P zaprezentowane na wystawie "Projekt - Proces - Produkt" na pół roku wypełnią nowoczesną przestrzeń Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wystawa potrwa od 10 października 2012 do 10 kwietnia 2013 roku (otwarcie 10 października o godz. 12.00). Organizatorami są Uniwersytet Artystyczny i Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, partnerami wystawy są Schattdecor i Pfleiderer. Wystawa jest objęta patronatem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz patronatem medialnym "Design Alive".

Więcej: www.uap.edu.pl i www.fizyka.amu.edu.pl

Wystawa to prezentacja autorskiego Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P) realizowanego nieustannie od 11 lat. fot. Materiały prasowe

Dr hab. Katarzyna Laskowska. fot. Materiały prasowe

Wystawa potrwa od 10 października 2012 do 10 kwietnia 2013 roku(otwarcie 10 października o godz. 12.00). fot. Materiały prasowe

Projekt łączy edukację z przemysłem. fot. Materiały prasowe