PRACTEA: TOREBKI JUŻ NIESTRASZNE

MM

11.3.2012

RZECZY

Pewnie niejednokrotnie spotkaliście się z sytuacją, gdy nie bardzo wiecie co zrobić z wyciśniętą torebką herbaty. Rozwiązanie znalazła Katarzyna Borkowska i zaproponowała PracTea, czyli komplet ceramicznych kubków i filiżanek do herbaty.

Jej naczynia są dwuczęściowe: każdemu kubkowi towarzyszy pokrywka. To właśnie ona po odwróceniu staje się pojemniczkiem na torebkę herbaty a skroplona para osiada wewnątrz przykrywki. Projektantka postanowiła zredukować do niezbędnego minimum formę swoich naczyń.

Kubki bardzo łatwo można utrzymać, potrafią się dobrze dopasować do kształtów dłoni. Zarówno kubki jak i filiżanki uzupełniają się nawzajem, tworząc komplet. Ich ergonomię doceniono także na konkursach: projekt otrzymał drugą nagrodą w konkursie "Future Generation 2011", a podczas poznańskiej Areny Design 2011 uczestniczył w finale konkursu "Young Design" organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Wszystkie elementy kompletu są wykonywane ręcznie. Kubki powstały w dwóch rozmiarach: 300 i 400 ml. Zapłacimy za nie odpowiednio (wraz z przykrywką) 44 i 50 zł. Filiżanka z przykrywką oraz spodkiem kosztuje 66 zł.

Więcej: www.kabodesign.com

PracTea - komplet ceramicznych kubków i filiżanek. fot. Materiały prasowe

Zaprojektowała je Katarzyna Borkowska. fot. Materiały prasowe

Wszystkie elementy kompletu są wykonywane ręcznie. fot. Materiały prasowe