Wystawa polskiego wzornictwa oraz fotografii Kacpra Kowalskiego potrwa do 1 września. fot. Materiały prasowe

POLSKA MATERIA PIERWOTNA

MAN

DRONNINGMØLLE 27.6.2013

DESIGN LUDZIE MIEJSCA STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Efekt połączenia pierwotnych, pospolitych surowców z unikalnymi kolorami i fakturami daje piorunujący efekt. Powstałe w ten sposób polskie projekty trafiły do Danii na specjalną ekspozycję.

Na wystawie w Munkeruphus są obecne nie tylko obiekty stworzone przez dizajnerów, ale również fotografie lotnicze Kacpra Kowalskiego, laureata World Press Photo. To połączenie przedmiotów powstałych z niemal nieprzetworzonych surowców z fotografiami stwarza pewien rodzaj matrycy. - To opowieść o symbiozie natury i sztuki, o cienkiej granicy pomiędzy tworzeniem i odtwarzaniem, pomiędzy kreacją i dokumentacją - mówi Agnieszka Jacobson-Cielecka, kuratorka wystawy.

Na ekspozycji "Materia prima: pejzaże i projektowanie" są prezentowane przedmioty, które stworzyli Jerzy Cielecki, Agnieszka Czop, Maciej Gąsienica-Giewont, Paweł Grunert, Jarosław Hulbój, Agnieszka Lasota, Malafor, Katarzyna Modrzejewska, Monika Patuszyńska, Justyna Popławska, Joanna Rusin, Tabanda, Bashko Trybek oraz Wzorowo.

Wystawie towarzyszy niewielka prezentacja zabawek zaprojektowanych przez polskich twórców. Wszystkie mają wspólne korzenie: obserwację natury i szacunek dla środowiska, analizę zachowań i potrzeb dzieci, szacunek dla tradycji i pamięci własnego dzieciństwa. Zabawki stworzyli: Beza Projekt, Gagani, Maliny, Pani Jurek oraz Poorex.

Wystawa powstała we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze. Jest częścią programu promocji polskiego designu organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

Wystawa w Munkeruphus w Dronningmølle potrwa do 1 września.

Więcej: www.munkeruphus.dk