POLKI AUTORKAMI NAJLEPSZEJ PRACY DYPLOMOWEJ NA ŚWIECIE!

TEKST: MATEUSZ WIŚNIEWSKI, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

POZNAŃ 24.11.2017

DESIGN SOF WYDARZENIA

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, absolwentki School of Form w Poznaniu, autorki projektu biżuterii fizjoterapeutycznej otrzymały nagrodę główną Progress Prize na Global Grad Show w Dubaju! Festiwal towarzyszył Dubai Design Week. Dziesięcioosobowe jury dokonało wyboru spośród aż 200 projektów zgłoszonych przez 92 uczelnie z 43 krajów. Wartość przyznanej po raz pierwszy w historii Global Grad Show nagrody to 10 tys. dolarów.

Global Grad Show to wystawa prac studentów z wiodących na świecie szkół projektowania, która odbywa się w listopadzie w ramach Dubai Design Week. Od premiery w 2015 r. wydarzenie stało się największą na świecie prezentacją prac studentów. W trzeciej edycji wystawa obejmie prace z 92 uczelni z 43 krajów. Festiwal trwał od 14 do 17 listopada 2017 r.

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, absolwentki School of Form, otrzymały nagrodę za projektu biżuterii fizjoterapeutycznej Miko+. Wiele osób zmaga się z chorobami nadgarstka, które wymagają noszenia ortez. Pacjenci jednak często odmawiają ich noszenia, ponieważ się wstydzą - orteza wskazuje na niesprawność. Miko+ to biżuteria powiększona o funkcję medyczną. Zaprojektowana przy współpracy z fizjoterapeutą odpowiada na potrzeby najbardziej powszechnych schorzeń nadgarstka - stawu narażonym na duże przeciążenia na skutek pracy manualnej. Rodzina obiektów wykonana jest za pomocą tradycyjnej techniki złotniczej. Biżuteria nie tylko nie zdradza swojej medycznej funkcji, ale przede wszystkim zdobi ciało, podnosząc atrakcyjność użytkownika.

Promotorem projektu był mgr Paweł Grobelny. Specjalista - fizjoterapeuta : dr Marta Jokiel. Specjalista humanistyczny: dr Ewa Klekot, prof. dr hab. Norbert Leśniewski. Więcej na: www.sof.edu.pl

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska z organizatorami Progress Prize na Global Grad Show w Dubaju!

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska.

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska z innymi laureatami Progress Prize na Global Grad Show w Dubaju!

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska.

Absolwentki School of Form otrzymały nagrodę za projektu biżuterii fizjoterapeutycznej Miko+.