PITTI UOMO I NAJLEPIEJ UBRANI FACECI [ZDJĘCIA]

TEKST: WOJCIECH TRZCIONKA, ZDJĘCIA: ENRICO LABRIOLA, VANNI BASSETTI, GIOVANNI GIANNONI

FLORENCJA 19.1.2015

MODA STYL ŻYCIA WYDARZENIA

We Florencji właśnie zakończyła się 87. edycja Pitti Uomo (13-16 stycznia), najbardziej wpływowych targów mody męskiej na świecie. Co istotne, najciekawsze na tej imprezie wcale nie jest to, co oglądamy na pokazach, ale na ulicy, przy wejściu na targi w Fortezza da Basso.

Pitti Uomo to międzynarodowe targi mody męskiej odbywające się co pół roku we Florencji. To "globalna platforma jutra", jak nazywają imprezę jej organizatorzy. Na targach oglądamy stoiska, prezentacje, pokazy, ale to nie one są najważniejsze. Najistotniejsze jest to, co dzieje się na zewnątrz, na placu przed targami. To tam spotykają się najmodniejsi faceci świata i jak na wielkim targowisku próżności, dają się oglądać i fotografować, a tym, co na sobie pokazują, wyznaczają trendy w modzie męskiej na kolejne miesiące.

"Pitti, to przede wszystkim impreza o charakterze komercyjnym, gdzie podpisywane są umowy handlowe, ale od dobrych kilku sezonów to także wielki festiwal mody ulicznej, który przyciąga uwagę internautów z całego świata. Miejsce to upodobali sobie fotografowie mody ulicznej, która w ostatnich latach kreuje trendy. Okazja do sfotografowania tak dużej liczby dobrze ubranych mężczyzn chyba nie zdarza się w żadnym innym miejscu na świecie. To, co blogerzy fotografują podczas targów Pitti Uomo staje się wyznacznikiem trendów w modzie męskiej. Zdjęcia te uważnie śledzą największe marki, ale także fani włoskiego stylu. Najlepsze stylizacje szybko znajdują naśladowców na całym świecie" - pisze Michał Kędziora, który tworzy bloga MrVintage.pl.

Targi Pitti mają też odsłony dedykowane dzieciom i kobietom, ale nie są one tak prestiżowe jak impreza dla panów. Targi mody męskiej odbywają się dwa razy w roku, kolejna edycja w dniach 16-19 czerwca.

Więcej na: www.pittimmagine.com