Pitti Uomo i najlepiej ubrani faceci [zdjęcia]

We Florencji właśnie zakończyła się 87. edycja Pitti Uomo (13-16 stycznia), najbardziej wpływowych targów mody męskiej na świecie. Co istotne, najciekawsze na tej imprezie wcale nie jest to, co oglądamy na pokazach, ale na ulicy, przy wejściu na targi w Fortezza da Basso.

Pitti Uomo to międzynarodowe targi mody męskiej odbywające się co pół roku we Florencji. To „globalna platforma jutra”, jak nazywają imprezę jej organizatorzy. Na targach oglądamy stoiska, prezentacje, pokazy, ale to nie one są najważniejsze. Najistotniejsze jest to, co dzieje się na zewnątrz, na placu przed targami. To tam spotykają się najmodniejsi faceci świata i jak na wielkim targowisku próżności, dają się oglądać i fotografować, a tym, co na sobie pokazują, wyznaczają trendy w modzie męskiej na kolejne miesiące.

„Pitti, to przede wszystkim impreza o charakterze komercyjnym, gdzie podpisywane są umowy handlowe, ale od dobrych kilku sezonów to także wielki festiwal mody ulicznej, który przyciąga uwagę internautów z całego świata. Miejsce to upodobali sobie fotografowie mody ulicznej, która w ostatnich latach kreuje trendy. Okazja do sfotografowania tak dużej liczby dobrze ubranych mężczyzn chyba nie zdarza się w żadnym innym miejscu na świecie. To, co blogerzy fotografują podczas targów Pitti Uomo staje się wyznacznikiem trendów w modzie męskiej. Zdjęcia te uważnie śledzą największe marki, ale także fani włoskiego stylu. Najlepsze stylizacje szybko znajdują naśladowców na całym świecie” – pisze Michał Kędziora, który tworzy bloga MrVintage.pl.

Targi Pitti mają też odsłony dedykowane dzieciom i kobietom, ale nie są one tak prestiżowe jak impreza dla panów. Targi mody męskiej odbywają się dwa razy w roku, kolejna edycja w dniach 16-19 czerwca.

Więcej na: www.pittimmagine.com

no images were found

Powiązane artykuły:

RISK made in Warsaw proponuje terapię sztuką

ART THERAPY

Warszawa | 2 marca 2020

Niezwykła współpraca RISK made in Warsaw z Tomaszem Poznyszem

Zabawa konwencją

Zabawa konwencją

Warszawa | 10 stycznia 2020

Piękno prostoty skryte w trapezowej torebce marki Atomy

Po nowe trendy

Po nowe trendy

Frankfurt nad Menem | 31 grudnia 2017

Polecamy! Początek roku zawsze obfituje w ciekawe wydarzenia.

Najlepiej ubrani faceci świata [zdjęcia]

Pitti Uomo

Florencja | 30 stycznia 2016

Najmodniejsi faceci świata jak co roku spotkali się w styczniu na Pitti Uomo.

Kalendarium styczeń–kwiecień 2016. Tu trzeba/warto być!

Tu trzeba/warto być!

MEDIOLAN | 6 stycznia 2016

Wydarzenia na których warto/trzeba być od stycznia do kwietnia 2016.