Pierwszy dizajnerski hostel w Sao Paulo

São Paulo | MAC

24 czerwca 2013 | Architektura | Ludzie | Miejsca |

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy dizajnerski hostel w wielkiej metropolii, jaką jest São Paulo, powstał zupełnie niedawno. Nazywa się po prostu We Hostel i jest zlokalizowany w artystycznej eknlawie brazylijskiego miasta.

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy dizajnerski hostel w wielkiej metropolii, jaką jest São Paulo, powstał zupełnie niedawno. Nazywa się po prostu We Hostel i jest zlokalizowany w artystycznej eknlawie brazylijskiego miasta.

Hostel nie powstałby, gdyby nie marzenie dwójki przyjaciół: Guilherme Pereza i Felipe Hessa. Obaj panowie znają się od kilkunastu lat. Któregoś dnia Perez zadzwonił z informacją do Hessa, który jest architektem, że chciałby zacząć coś nowego. Obaj wymyślili, że będzie to hostel, ale zupełnie inny od wszystkich znajdujących się w mieście. Od pomysłu droga już niedaleka do realizacji. Dziś We Hostel to ponad 450 metrów kwadratowych powierzchni z gustownie urządzonymi pokojami.

Hostel mieści się w ponad 100 letniej rezydencji przy Vila Mariana, znajduje się nieopodal parku Ibirapuera i Rua Joaquim Távora, znanej z panującej tu artystycznej atmosfery, z wieloma restauracjami, barami i kawiarniami.

Hostel to umiejętnie połączenie stylu vintage z nowoczesnym wzornictwem, i choć wystrój hostelu jest poniekąd eklektyczny, z żaden sposób nie przytłacza. W pokojach przeważają jasne barwy, w klimacie hostelu, choć został nieco przebudowany, zachowano jednak kilka elementów dawnej rezydencji, m.in. witraże. We wnętrzach pojawiają się także projekty grafika Rodrigo Marangoniego. Wiele elementów wyposażenia trafiło do hostelu niemal wprost z… targów staroci. Piszemy niemal – dlatego że musiały odwiedzić jeszcze jedno miejsce – warsztaty stolarskie, gdzie przeszły renowację.

W hostelu można przenocować w pokoju jednoosobowym bądź w pokojach wieloosobowych. W sumie We Hostel oferuje niemal 50 miejsc. Cena za nocleg zaczyna się od 50 dolarów amerykańskich.

Więcej: www.wehostel.com.br

no images were found

Powiązane artykuły:

Casa Flora. Dom z wizją

Dom z wizją

Walencja | 29 października 2017

Casa Flora. Dom w sercu Wenecji

W sercu Starego Miasta

W sercu starówki

Kraków | 26 października 2017

80-metrowy apartament w zabytkowej kamienicy w samym sercu Starego Miasta.

Polski projekt w Amazonii

Peconheiros

Boa Vista do Acará | 13 czerwca 2017

Peconheiros - polski projekt w Amazonii.

Kolorowy hostel [zdjęcia]

Kolorowy hostel

Walencja | 18 września 2016

Masquespacio ukończyło właśnie projekt wnętrz Valencia Lounge Hostel.

Balansując światłem

Rezydencja Urca

Rio de Janeiro | 29 grudnia 2015

Nowoczesny apartament z widokiem na słynną Głowę Cukru.

Koszmarna utopia?

Koszmarna utopia?

warszawa | 15 lutego 2014

Oto jak dziś wygląda dialog z brazylijskimi klasykami.