PHARRELL WILLIAMS: MEBLE SĄ JAK MUZYKA [WIDEO]

ŁUKASZ POTOCKI

MIAMI 11.5.2014

LUDZIE STYL ŻYCIA

Pharrell Williams, który 20 czerwca wystąpi na Pepsi Arenie w Warszawie, jest nie tylko uznanym producentem i muzykiem, ale zasłynął również - o czym nie wszyscy wiedzą - jako projektant i kurator.

Charyzmatyczny wokalista, twórca takich hitów w ostatnich miesiącach jak "Get Lucky" (z Daft Punk), "Happy" czy "Marilyn Monroe", w 2009 roku zaprojektował krzesło Tank, rok później pokazał krzesło Perspective. Ostatnio kuratorował konceptualnej wystawie keyboardów marki Casio wykonanych z tłoczonego popiołu, czy zrealizował wystawę "This is not a toy" w Toronto. W międzyczasie realizował też wiele innych projektów na pograniczu mody, designu i sztuki. Bywa też częstym gościem festiwali designu - w grudniu ub. roku był nawet jednym z prelegentów podczas Design Miami.

Porównując komponowanie do projektowania stwierdził, że praca nad krzesłem "tak naprawdę nie różni się od tworzenia utworu". - Gdzie projektanci mebli wstawiają nogi, siedzenie i śruby - muzycy mają zwrotkę, refren i struktury akordów - stwierdził gwiazdor. - Poza muzyką, co naprawdę lubię robić, jest współpraca z ludźmi, którzy mają różne umiejętności. Lubię uczyć się od innych - dodał. Przyznał, że jednym z jego ulubionych projektantów jest Gio Ponti (1891-1978), klasyk włoskiego projektowania.

Ceny biletów na koncert w Warszawie od 190 do 590 zł.Craig Robins z Design Miami w rozmowie Pharrellem Williamsem. fot. materiały prasowe

Wystawa "This is not a toy" w Toronto kuratorowana przez muzyka. fot. materiały prasowe

Krzesło Perspective. fot. materiały prasowe

Krzesło Tank. fot. materiały prasowe