BUTIK KOPI W MAROKAŃSKIM STYLU

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: NATE COOK, PIOTR MACIASZEK

WARSZAWA 5.8.2020

ARCHITEKTURA MIEJSCA MODA

Natalia Kopiszka od chwili debiutu przyciąga swoimi projektami szerokie grono wiernych klientów, wśród których znajdziemy m.in. Brodkę, Magdę Mołek, Margaret czy Melę Koteluk, a także zagraniczne blogerki. - Małymi krokami spełniam swoje największe marzenia. Kiedy tylko uda mi się osiągnąć cel, natychmiast wyznaczam nowy - mówi projektantka. Kolejny z nich właśnie się spełnił, butik marki Kopi znajdziemy przy ul. Oleandrów w Warszawie.

Marka wcześniej znana głównie z biżuterii, teraz oferuje również unikalne, ręcznie robione akcesoria do domu, jak lustra o nieregularnych kształtach, lampy, wazony, świece, czy klamki w kształcie kobiecego ciała. Potrzebne było więc stworzenie miejsca, które będzie podążać za rozwojem Kopi. Projekt wnętrza przygotowali architekci z pracowni Noke Architects.

Punktem wyjścia stały się miękkie, nieregularne kształty biżuterii Kopi oraz inspiracje przywiezione przez projektantkę Natalię Kopiszkę z podróży po Maroko i Lazurowym Wybrzeżu. Obła konstrukcja lady, zgaszone odcienie marokańskiego różu i terakoty czy ściana sprawiająca wrażenie usypanej z pustynnego piachu stworzyły tło dla połyskującej biżuterii. Inspiracją dla sufitu było rozgwieżdżone niebo. Różowy marmur, ciężkie zasłony, tapicerowane siedziska i pufy przenoszą nas do świata marki. Odcień tacek na biżuterię dopasowano do zasłon, te zaś do parkietu, a parkiet do ścian, tworząc efekt tzw. total-look’u. Wszystko po to, aby każdy, kto tu przychodzi mógł oderwać się od codzienności i chociaż przez chwilę poczuć się jak na pustyni.

Więcej na: www.nokearchitects.com www.kopi.com.pl