NOWA ERA BENTLEYA?

MAC

2.7.2012

RZECZY

Wiosną tego roku najprawdopodobniej rozpoczął się nowy etap w historii słynnej brytyjskiej marki z siedzibą w Crewe. Znany producent zaprezentował bowiem pierwszego SUVa, jaki stworzyli jego inżynierowie i projektanci. Choć samochód na razie jest pojazdem koncepcyjnym, to niewykluczone że już za 2-3 lata pojawi się na drogach.

Nowy model samochodu, łączącego cechy luksusowego samochodu osobowego i terenowego nazywa się EXP 9 F. Wyposażono go w silnik W12 z podwójnym turbo o pojemności 6 litrów oraz 8-biegową skrzynię. Nowy Bentley dysponuje mocą 600 koni mechanicznych.

Uwagę zwraca wygląd pojazdu, nawiązujący nieco do tradycji marki. Np. jego koła przypominają te z legendarnego modelu z lat 20. XX wieku - Speed 8, który m.in. wystartował w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Wnętrze samochodu wykonano m.in. ze skóry, drewna czy szlifowanego szkła. Samochód ma w swoim wnętrzu zamontowaną m.in. lodówkę. Z kolei w dachu umieszczono panoramiczną, szklaną szybę. Koncepcyjny SUV Bentleya zaprojektowano w układzie 4+1, może poruszać się w trzech wariantach w zależności od warunków drogowych: Comfort, Sport i Off-Road.

Choć samochód bardzo spodobał się na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Genewie nie wiadomo, czy w najbliższym czasie trafi do produkcji. Nie wszyscy przywiązani do tradycji marki użytkownicy są przekonani, czy właśnie SUV to dobry pomysł dla tej żywej legendy motoryzacji.

Więcej: www.bentleymotors.com

Bentley EXP 9 F. fot. Materiały prasowe

Nowy model Bentleya łączy cechy luksusowego samochodu osobowego i terenowego. fot. Materiały prasowe

Samochód dysponuje mocą 600 koni mechanicznych. fot. Materiały prasowe

Wnętrze samochodu wykonano m.in. ze skóry, drewna czy szlifowanego szkła. fot. Materiały prasowe