NOVASOVA: MEBLE LUBIĄ SĘKI

MAC

SOPOT 9.1.2013

DESIGN RZECZY

Meble produkowane ręcznie, najczęściej z litego drewna brzozowego lub dębowego to znak rozpoznawczy marki Novasova. W jej ofercie znajdziemy zarówno łóżka, jak i stoliki czy szafki nocne.

Półki Poko, łóżka Bondi, Vito czy Minimo, szafki Momo czy stoliki Sydney - za tymi nazwami kryją się nie tylko estetyczne i nowoczesne meble. Jak przyznają twórcy - meble są produkowane ręcznie, a specjalną wartość zyskują także dzięki... sękom, które mogą pojawiać się na ich powierzchni. Co więcej, niektóre sęki bywają uzupełniane kitem stolarskim, oczywiście w kolorze sęku.

Wszystkie meble są wykańczane bejcą oraz satynowym lakierem bezbarwnym, ponadto ich twórcy podklejają je filcem. To rozwiązanie ułatwia przesuwanie, a także chroni podłogę przez ewentualnymi zarysowaniami. Meble są dostępne w różnych rozmiarach i wielu kolorach bejcy.

Wszystkie meble powstają na zamówienie, ich producent daje roczną gwarancję. Ponadto istnieje możliwość zmiany ich wielkości na indywidualne zamówienie. Ceny mebli, które cechuje nie tylko prosta konstrukcja ale także łatwy i intuicyjny montaż, wahają się od kilkuset (np. półka Poko to wydatek ok. 500 zł) do kilku tysięcy złotych (łóżko Bondi kosztuje ok. 4 tys.).

Więcej: www.novasova.pl

Półki Poko marki Novasova. fot. Materiały prasowe

Betula - wieszak wolno-stojący z miejscem na parasole. fot. Materiały prasowe

Łóżko Bondi 30, wykonane z litego drewna. fot. Materiały prasowe